• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %0,31
 • ALTIN
  %0,75
 • BIST
  %3,14
Göz Makyajı SOS’leri

Göz Makyajı SOS’leri

Göz makyajında yapacağınız bir yanılgı ya da karşılşması güzel olmayan bir sürpriz tüm makyajınızın heba olmasına neden olabilir. Oysa ki usunuzda kalan ufak ayrıntılarla bu stresi ortadan kaldırabilir ve zamanınızı güzelce geçirmenize imkân sağlayabilirsiniz. “Dökülen takma kirpiklerimi nasıl düzenleyebilirim?” Dökülen kirpiklerin diplerine ince bir katman rimel sürerek düşmek üzere olanları yerlerine yapıştırın “Bitkin gözleri canlandırmanın […]

Göz makyajında yapacağınız bir yanılgı ya da karşılşması güzel olmayan bir sürpriz tüm makyajınızın heba olmasına neden olabilir. Oysa ki usunuzda kalan ufak ayrıntılarla bu stresi ortadan kaldırabilir ve zamanınızı güzelce geçirmenize imkân sağlayabilirsiniz.
“Dökülen takma kirpiklerimi nasıl düzenleyebilirim?”
Dökülen kirpiklerin diplerine ince bir katman rimel sürerek düşmek üzere olanları yerlerine yapıştırın
“Bitkin gözleri canlandırmanın süratli yolu nedir?”
Denk ölçüde gülsuyunu ve sodayı bir şişede karıştırıp buzdolabında gizleyin. Bitkinlik saldırdığında bir çift pamuğa bu karışımdan dökün ve birkaç dakikalığına gözlerinizin üstünde bekletin.

“Gözlerime far sürerken tozların yanaklarıma dökülmesini nasıl yasaklayabilirim?”
Makyaj yapma kumpasınızı değiştirin, başka bir deyişle göz farınızı, fondöteninizden ve kapatıcınızdan evvel sürün. Ayrıca, farınızı sürmeden evvel fırçanın üstündeki aşırılıkları ufak vuruşlarla silkeleyin.
“İvedim var ve rimelim topak topak olmuş. Dayanak edin!”
Şayet rimeliniz paketin dibine çökmüşse birkaç dakika sıcak suyun içinde bekletin. Bu, içindeki malzemenin ısınmasını ve tekerrür sıvı hale gelmesini sağlar.
“Kirpiklerimi süratli bir biçimde nasıl kıvırabilirim?”
Şayet kirpik kıvırıcısıyla şekillendirmeye zamanınız yoksa bir çay kaşığını sıcak suyun altına tutun ve birkaç dakika süresince kaşığı kirpik diplerinize basılı tutun.
“Kirpiklerime nasıl daha kalıcı bir makyaj yapabilirim?”
Bir kat rimel, bir kat astar boyalardan biri ve tekerrür rimelle son bir kat daha. Bu makyözlerin, kirpiklerin ebediye kadar katlanmasını sağlayan gizemidir.
“Dumanlı gözleri ortaya çıkarmak için ne yapmalıyım?”
Geniş ve yumuşak kıllı bir fırçayı, gözkapağının bütün ortasına gelecek biçimde tutun. Bu, gözün natürel kat yerindeki ve gözün dış kenanndaki farı harmanlamak için en iyi pozisyondur.
“Parçalamış bir göz farına acil çözüm nedir?”
Far sürmekten bırakın. Bunun yerine azıcık vazelini, parmak uçlarınızla üzerine uygulayarak bölgeyi tekerrür pürüzsüz hale getirin.
“Sarkık gözkapaklarımı gizlemek için ne yapmalıyım?”
Japon bayanları gibi yapın ve Mezaik Eyelid Crease Maker gözkapağı kat yeri yapıcısı kullanın: Gözkapağınıza uygun olarak kesilip üzerine yerleştirilen gergin bir film, gözkapağındaki kat yerini aşikarlaştırır ve güzellik verir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?