• DOLAR
  %-0,22
 • EURO
  %-0,22
 • ALTIN
  %1,55
 • BIST
  %3,14
Göz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir

Göz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir

Makyajın en ehemmiyetli adımı gözlerdir… İşte daha çekici gözlere sahip olmak için yapmanız gerekenler.– Eyeliner ya da göz kalemi sürdükten sonra kesinlikle ıslak pamukla, pamuklu çubukla yada bazı göz kalemlerinin arkalarında bulunan silgilerle azıcık yumuşatmalısın.– Günlük hafif bir makyaj yapmak istiyorsan göz kalemini ince sürmeli ve sarih renkli farlar kullanmalısın. Ayrıca kahverengi göz kalemi kullanarak […]

Makyajın en ehemmiyetli adımı gözlerdir… İşte daha çekici gözlere sahip olmak için yapmanız gerekenler.
– Eyeliner ya da göz kalemi sürdükten sonra kesinlikle ıslak pamukla, pamuklu çubukla yada bazı göz kalemlerinin arkalarında bulunan silgilerle azıcık yumuşatmalısın.
– Günlük hafif bir makyaj yapmak istiyorsan göz kalemini ince sürmeli ve sarih renkli farlar kullanmalısın. Ayrıca kahverengi göz kalemi kullanarak daha natürel bir görünüm elde edebilirsin.
– Gözün altına da kalem sürüklemek yerine, kirpiklerin dibine biraz koyu renk bir far sürmeyi sınayabilirsiniz.
– Rimel sürerken de bazı şeylere dikkat etmelisin. Kurumuş bir rimel 3 aydan sonra kurumaya başlar istenilen tesiri göstermez. Rimel sürmeden evvel kirpikleriniz tarakla ya da kirpik kıvırıcısıyla düzenleyerek, karışmalarını ya da birbirlerine yapışmalarını yasaklayabilirsiniz.
– Azıcık ışıltılı ve değişik bir görünüm için siyah veya kahverengi sürdüğün rimelin üstüne yalnızca uçlarına mor ya da lacivert sürebilirsin.
– Kirpiklerinin daha uzun ve gür görünmelerini istiyorsan, rimelden evvel azıcık pudra sürüp, kuruduktan sonra da ikinci katı sürmen istediğin tesiri yaratacaktır.
Göz biçimine göre makyaj nasıl yapılır? Doğru makyaj yapmak için göz biçimi çok ehemmiyetlidir. Göz biçimlerine göre uygun makyaj teknikleri nelerdir? Göz biçimine göre makyaj yapmanın püf noktaları…
Göz biçimine göre makyaj yapmanın püf noktaları
ÇIKIK GÖZ Makyajı nasıl yapılır?
Bu göz biçiminde göz kapağı daha ön tasarıda ve şiş göründüğü için, göz kapağını geriye çekicek biçimde bir makyaj uygulanması gerekir. 1 Öncelikle göz kapağına koyu renkli mat bir far sürülür. 2 Gölge far göz kapağı üzerinde yoğunlaşır ve soluklaşarak kaşlara doğru çıkar. 3 Göz kapağı kıvrımı koyu bir hat biçiminde barizleştirilir. 4 Göz kalemi gözün üstüne kalın ve alt kısımda gözün içine sürülür. 5 Rimel yalnızca üst kirpiklere sürülür. ÇUKUR GÖZ Makyajı Yapmanın Püf Noktaları Çukur gözler göz kapaklarının yapısından dolayı olduğundan daha ufak gözükürler. Bundan dolayı sarih renk far kullanılarak göz daha keskin hale getirilir, ayrıca çıkık olan kaş altlarını da geri tasarıya sürüklemek gerekir. 1 Kaş altlarına orta koyu renkte bir far ve göz kapağı üstüne sarih, pastel tonlarda astar far sürülür. 2 Kirpik üstleri aydınlık olacak biçimde göz kapağı ile kaş arasına çok koyu olmayan bir farla gölge yapılır. 3 Kalem ve eye-liner gibi uygulamalar yalnızca göz kapağına ince bir biçimde uygulanır. 4 Göz içine beyaz kalem sürülür. 5 Rimel üst kısma yoğun, alt kısma de daha hafif bir biçimde uygulanır.

UFAK GÖZ İçin Makyaj Teknikleri
Ufak gözler yüzdeki orantıyı bozabileceği için emel bu gözleri doğru kalem ve far uygulamaları yaparak daha keskin, kocaman hale getirmektir. 1 Göz kapağına sarih renkli astar far sürülür ve orta koyulukta mat bir far kullanılarak gölge yapılır. 2 Far göz kuyruğu üstünde yoğunlaşmalıdır. 3 Kirpik üzeri ve kaş altları sarih renkli far kullanılarak aydınlık vazgeçilmelidir. 4 Beyaz renli kalem göz içine sürülür. 5 Alt ve üst kirpikler yoğun bir biçimde boyanır.
YUVARLAK GÖZ Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?
Gölgelendirme gözün dış kısmında yapılarak, surata afallamış bir ifade veren yuvarlak göz yapısı olabildiğince badem göze yanaştırılır. 1 Göz kapağına astar far sürülür. 2 Göz çukuru kısmına koyu renk far uygulanır, dışa doğru kaşa paralel uzatılır ve kaş yayına doğru renk olarak çoğaldırılır. 3 Göz kapağı kıvrımı barizleştirilir. 4 Alt ve üst kirpik diplerine çizilen çizgiler, kuyruk kısmında dışa doğru uzatılmalıdır. 5 Alt ve üst kirpikler dış, uç noktalarda barizleştirilir.
DÜŞÜK GÖZ KAPAĞI olanlar nasıl makyaj yapmalıdır?
Göz kapakları gözün renkli kısmını örter ve bu bireyin olduğundan daha yaşlı ve drama görünmesine neden olur. Bu gibi gözlerde göz kapaklarını daha bilinmez hale getirip, gözü ön tasarıya çıkarıcı operasyon yapılmalıdır. 1 Mat ve koyu renk astar far uygulanır. 2 Orta koyulukta mat bir gölge farla göz pınarından, kaşın orta kısmına doğru çıkarılır. 3 Far kirpik üstlerinde iyice açılır ve yukarıya çıktıkça koyulaşır. 4 Genellikle kalem uygulanmaz ya da çok ince uygulanır. 5 Altta göz ucundan yukarıya doğru hafif gölge yapılır. 6 Yalnızca üst kirpikler boyanır.
YAKIN GÖZLER için Makyaj Yapma Sırları
Bu yapıdaki gözlerde gözün kuyruk kısmının dikkat toplaması gerekmektedir ve kaşlar hakimiyet edilerek birbirinden uzaklaştırılmalıdır. 1 Astar far tüm göz kapağına uygulanır, gözün iç ucu sarih renk, dış kısmı koyu renk boyanır. 2 Kalem ve eyeliner gözün iç ucundan değil, azıcık daha geriden başlanarak sürülür.Gözün dış ucundan dışarı ve yukarıya doğru taşırılır.
UZAK GÖZLER İçin Yararlı Makyaj Tavsiyeleri
Uzak gözlerde makyaj yoğunluğu gözün iç kısmında yer almaktadır.. 1 Kaşın kuyruk kısmına aydınlatmak emeli ile sarih renk far sürülür. 2 Göz kapağı kıvrımı buruna yakın olan bölgede daha keskin hale getirilir. 3 Kirpik diplerine çekilen çizgi bu kısımda sert hat oluşturmayacak biçimde kalın uygulanır. 4 Astar far uygulandıktan sonra sürülecek gölge far burun kökünden kaşlara doğru çıkartılır ve bir yay çizilerek göz kapağına inilir.Gözün uç kısımlarında renk açılmalıdır.

Yafta göz makyajı nasıl yapılır Göz Makyaj Modelleri Göze Göre Makyaj Göz Makyajının püff Noktaları Uzmanlardan Göz Makyajı Tarifi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?