• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %1,77
Güzel ve Seksi Bacaklara Sahip Olmanın Yolları

Güzel ve Seksi Bacaklara Sahip Olmanın Yolları

Yaz günlerinin yanaşması günlerin uzaması anlamına geliyor. Günlerin uzamasına tezat olarak etek boyları ise kısalıyor. Bacaklarınızı tüm hatlarıyla gösterebilecek cesarete sahip değilseniz, beş kolay adımla bu esirlikten kurtulacağınızı açıklıyoruz… Hoş bacaklar her zaman seksi görünür. Bu seksi görünümü bacaklarda yaratmanın yolu ise etek boyuna bağlıdır. Bir erkeği pürüzsüz, hoş bacaklarla etkileyebilmek kolaydır. Üstelik bu sezon […]

Yaz günlerinin yanaşması günlerin uzaması anlamına geliyor. Günlerin uzamasına tezat olarak etek boyları ise kısalıyor. Bacaklarınızı tüm hatlarıyla gösterebilecek cesarete sahip değilseniz, beş kolay adımla bu esirlikten kurtulacağınızı açıklıyoruz…
Hoş bacaklar her zaman seksi görünür. Bu seksi görünümü bacaklarda yaratmanın yolu ise etek boyuna bağlıdır. Bir erkeği pürüzsüz, hoş bacaklarla etkileyebilmek kolaydır. Üstelik bu sezon podyumlara baktığımızda süper mini etekler, eteklerden de kısa şortlar, incecik pamuklu mini giysiler çok moda. Bu trendleri erkekler çok hoşlanacak gibi… Yazın bacaklarınızı pantolonlara tutuklayıp, canlarını sıkmayın. Azıcık cesaretinizi toplayın ve seçimlerinizi minilerden yana kullanın. Mini etekler içinde soğuk terler dökmenize hiç gerek yok. Hatasız, ipeksi, bronz ve birkaç ilüzyonla daha uzun görünen bacaklara sahip olmanız olası. Yazımızda kısa zamanda boşa müddet tüketmeden hayalini kurduğunuz bacaklara sahip olmanın yollarını bulabilirsiniz.

CİLDİNİZİ YUMUŞATIN 1. Peeling yapın Pürüzsüz bir cilt için beden peeling’lerini seçim edin. Bedeninizin tamamına uygulayabileceğiniz mahsuller cildinizin ölü hücrelerden temizleyerek canlılık kazanmasına destekçi olacak. Bacaklarınız kuruysa ve pul pul dökülüyorsa içeriğinde aromatik yağlar bulunan peeling’lerden kullanabilirsiniz.
2. Parlaklık Kazandırın Bacaklarınıza muhteşem bir parlaklık kazandırmak için dizlerinizde ve ayak bileklerinizde azıcık daha fazla zaman tüketerek ince dokulu lifleri dairesel hareketlerle uygulayın. Cildinizin sert yapısını hemen yumuşatarak, yenilenmesini sağlayacaktır.
3. Yanılgıları Saklayın Bacaklarınızda ufak kırmızı noktalar varsa, bunlardan kurtulmanın yolu Lac Hydrin kremleridir. içeriğindeki laktik asitle kırmızı pütürlü kirlerin kısa vakitte deri rengine dönüşmesini sağlar. Değişik ölçülerde laktik asit kapsayan kremler bulunduğundan kısa vakitte netice alabilmek için bir dermotologa müracaat eterek, cildinize uygun olan kremi almanız doğru olur.
4. Sıkılaştırın Yürürken sallanan bacaklar asla hoş görünmez. Bunun için sıkılaştırıcı bacak kremlerinden kullanmalısınız. içeriğinde bulanan yağlarla bacaklarınızda ekstra sıkılık ve form kazandırırlar.
TÜYLERDEN KURTULUN 1. Jiletinizi değiştirin Bacaklarınızı tıraş ettiğinizde en iyi neticeyi almak için cildinize hasar vermeyen üç yada dört jiletli aletlerden kullanın. Aletlerde bulunan jiletler cildinize doğrudan temas etmediği için tahriş yapmaz. Bir defada tam tüyleri kestiği için tekerrürden bacaklarınıza uygulama yapmanıza gerek kalmaz ve cildiniz böylece hasar görmez.
2. Buğudan Faydalanın Pek çok kadın duşa girdiğinde ilk olarak bacaklarını tıraş etmeyi seçim eder, bu pek doğru bir uygulama değildir. Doğrusu duş yaptıktan sonra tüylerden kurtulmaktır. Zira buğunun tesiriyle duş sırasında tüyler yumuşar ve jiletin hareket edebilmesi kolaylaşır. uzmanların önerdiği en iyi teknik, tüyleri çıkış istikametinin tersine doğru tıraş etmektir. bikini bölgesi gibi duyarlı bölgelerde batık tüylerin oluşmasını yasaklamak için tüylerin çıkış istikametinin tersine tıraş etmek iyi bir usuldür.
3. Doğru Köpük Kullanın Silikon ve yağ gibi içeriğinde kayganlaştırıcı özellik bulunan tıraş kremleri cildinizde tahriş ve kızarıklığa neden olmadan kolayca tüylerinizden kurtulmanızı sağlar. tüyleri yumuşatarak jiletin kolay hareket etmesini ve rahatça kaymasına destekçi olur. Tıraş kremi alırken içeriğinde neler olduğuna dikkat ederek satın alın.
4. Ağda yapın sabırlı bir yapıya sahipseniz ve acı eşiğiniz yüksek ise bacaklarınıza ağda yapabilirsiniz. Jilet yalnızca cilt yüzeyindeki tüylerden kurtulmayı sağlar. Ağda ise kökünden kopararak daha uzun vakitte tüyleri uzatır. birkaç hafta süresince tüylerine veda etmek isteyenler için ideal. Canınızın az acımasını ve tüylerin tamanından kurtulmayı istiyorsanız, ufak bölgelere bacaklarınzı gerdirerek uygulama yapın.
5. Batıklara son verin Bedeninizdeki tüm tüyleriniz kıvırcık yapıya sahipse, ne kadar gayret göstersenizde cildinizde tüy batıklarının oluşmasına mani olamazsınız. Bu batıklara müdahale etmek, cildinizde kırmızı kirlerin oluşmasına neden olabilir. bunun için glikolik ve salisilik asit kapsayan surat temizleyicilerinden yararlanabilirsiniz. Bir pamuk desteğiyle arınıcı dairesel hareketlerle batık olan bölgelere uygulayın. batık tenin en üst katmanında yer aldığı için tüy köklerinin açılmasına ve doğru doğrultuda uzamasına destekçi olur.
IŞILTI KAZANDIRIN 1. Canlılık Katın bacaklarınızın rengi solgun ve mat görünüyorsanız, canlılık katmak için bronzlaştırıcı losyonlardan kullanın. Bu mahsullerin içeriğinde bulunan amino-asitler cildin doğal olarak kahverengi pigmentler üretmesine neden olur ve cilt gün geçtikçe daha bronz bir renge kavuşur. cildiniz 5-6 gün içinde daha canlı ve bronz renkli görünebilir. Cildinizin ışıltı yaymasını devam ettirmek için gün fazla losyonlardan kullanmanız yeterli.
2. Acil parlaklık kazanın bir davete katılacaksınız ve bacaklarınıza ışıltı vermek için yalnızca birkaç dakikanız var. böyle zamanlarda ışıltı veren bronzlaştırıcı yağlardan faydalanabilirsiniz. Gecenin sonunda duş alıncaya kadar sürecek olan bu bronzluk tesiri çok seksi görünmenize destekçi olacaktır. cildinizdeki bronzluğun daha uzun sürmesini istiyorsanız ışıltılı pudra kullanabilirsiniz. Altın ışıltılı köpük ya da mendil şeklindeki bronzlaştırıcıları bir hafta süresince kullandığınızda bacaklarınızda istediğiniz canlılığı yaratmanız olası. Üst üste uygulama yapacağınızdan mahsullerin cildinize denk ölçüde ayrılmasına özen göstermelisiniz. Bu mahsulleri kullanma mevzusunda maharetli değilseniz sprey veya krem şeklindeki bronzlaştırıcıları önerebiliriz. Tüm bedeninize kolayca dağıtarak istediğiniz neticeyi elde edebilirsiniz.
3. Eldiven Kullanın Bronzlaştırıcıları kullanırken ellerinize dikkat etmelisiniz. Mahsulleri elinize alıp bacaklarınıza uyguladığınızda, mahsulün içeriğinde bulunan renk pigmentleri eliniz tarafından emileceğinden bacaklarınızda istediğiniz neticeyi elde edemeyebilirsiniz. Latex eldiven kullanarak bu meseleyi çözebilirsiniz.
4. Geniş Uygulama Yapın Mahsulü bileklerinizin üzerinden dizlerinizin altına doğru, her istikamete doğru denk baskı uygulayarak sürün.Daha sonra üst bacaklarınıza konsantre olun ve arkalarını da görebilmek için bir ayna kullanın. Dizlerinize uygulama yaparken mahsulü bir ıslatıcıyla karıştırarak inceltin ki o bölgedeki kuru ten daha koyu kalmasın. Güneş dokunmayacak yerlerinize uygulama yapmayın. Yanık derili bir topuk güzel görünmez.
5. Çizgileri silin Şayet birkaç turuncu bölge oluşursa panik yapmayın. Fazla beklemeden seri bir duş alırsanız yok olabilirler. Şayet cildiniz yol yol olursa ve duş kar etmezse banyo suyunuza bir kadeh süt ilave edin. Sütün içindeki laktik asit koyulukları alacaktır. Şayet mesele bilek bölgenizdeyse kağıt zımparanın yumuşak olan kısmıyla hafifçe üzerinden geçebilir veya tüy sarartıcı sürüp iki üç dakika kadar bekleterek meseleyi çözebilirsiniz.
HATASIZ BİR NETİCE ELDE EDİN 1. Çukurları doldurun Selülit için yaratılmış bir mucize yok ortada. Ama tüm dermatologlar içinde kafein bulunan mahsullerin işe yaradığı mevzusunda hem fikir. Zira kafein dolaşımı süratlendirerek pürüzlü görünümü geçici olarak da olsa gideriyor veya eksiltiyor. Başka bir fikir: Elinize bir fırça alın ve bileklerinizden başlayarak yukarıya doğru fırçalayın. Kuru fırçayla yapacağınız kumpaslı uygulamayla yaşamınızdan selüliti tamamen çıkarabileceğinizi garanti ederiz. Natürel varislerin üzerini fırçalamamak gerekli.
2. Yara izleri Şayet sehpanın kenarına bacağınızı çarparsanız üzerine hemen buz koyun. Morarmaları ışıltılı fondöten ile ıslatıcınızı karıştırarak elde edeceğiniz karışımla kapatabilirsiniz.
3. Kirsiz bir cilt Doğum kirleri, çatlak gibi izleri kapatmak için uzmanlar lazer uygulamalarını öneri ediyor. Hoşluk merkezlerinde birkaç seansla hoşluğunuza gölge düşüren kirlerden kurtulmanız olası.
AYAK PARMAKLARINIZI HOŞLAŞTIRIN 1. Kesin ve Törpüleyin Ayak tırnaklarınızı düz kesin.Törpülerken kenarları yuvarlamamaya özen gösterin ki batık oluşmasın.
2. Tenleri yumuşatın Tüm sert ten ve nasırları ponza taşıyla yok edin. Daha sonra yumuşatıcı bir ayak peelingi ile ayağınıza hoş bir masaj yapın.
3. Islatın Nemli bir bezle tırnak etlerini geriye ittikten sonra ıslatıcı ve tırnak etlerinizi yumuşatacak yağlardan uygulayın. Birkaç dakika beklettikten sonra kalan fazla yağı alın.
4. Boyayın Tırnakları boyamak gerekli elbette. Ama ojeden evvel kesinlikle cila sürün ki tırnaklarınız sararmasın. Parlak leylak tonları bu baharın favorisi. Bizden söylemesi…
Görsel Yanılsamalar Pilates dersinde kendinizi iki parçaya ayrılmayı vazgeçin. Daha ince ve uzun görünmenin çok daha kolay yolları var.
1. Bronzlaştırıcı ile hatlarınızı aşikarlaştırın Bacaklarınızda adale çizgisi görüntüsü oluşturmak için deri renginizden bir iki ton koyu renkte bir bronzlaştırıcıyı uyluk kemiğiniz süresince uygulayın.
2. Gövdenizi inceltin Kalça ve baldırlarınızın ön ve arkalarına ışıltılı bir pudra uygulayın. Şayet mahsulü bacağınızın her yerine uygularsanız bu bacaklarınızı olduklarından daha kalın gösterecektir.
3. Doğru giysileri seçin Giydiğiniz şort veya mini etek boyunun bacaklarınızın kalınlaşmaya başladığı yere kadar olmalarına dikkat edin. Doğru yerleri göstermek son derece ehemmiyetli.
4. Bir anda uzayın Deri rengi topuklu pabuçlar kullanın. Cilt renginize uydukları için bacaklarınızı her şeyden daha uzun gösterirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?