• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
Güzelliğinizi Gölgeleyen Zararlı Alışkanlıklardan Sakının

Güzelliğinizi Gölgeleyen Zararlı Alışkanlıklardan Sakının

Makûs alışkanlıklarınız cildiniz, saçınız veya tırnaklarınıza hasar verebilir, hoşluğunuzu bozabilir. Makûs alışkanlıklarınız cildiniz, saçınız ya da tırnaklarınıza hasar verebilir. Peki bunları vazgeçmek ya da daha doğru yapmak için ne yapmalıyız? Telefonu suratınıza dayayarak konuşmayı vazgeçin Çene çizgisinde iltihaplı sivilce ve boyun yakalanmasına neden oluyor. Telefonu cildinizden olası olduğunca uzakta tutun. Konuşurken başka işlerle de uğraşıyorsanız […]

Makûs alışkanlıklarınız cildiniz, saçınız veya tırnaklarınıza hasar verebilir, hoşluğunuzu bozabilir.
Makûs alışkanlıklarınız cildiniz, saçınız ya da tırnaklarınıza hasar verebilir. Peki bunları vazgeçmek ya da daha doğru yapmak için ne yapmalıyız?
Telefonu suratınıza dayayarak konuşmayı vazgeçin Çene çizgisinde iltihaplı sivilce ve boyun yakalanmasına neden oluyor. Telefonu cildinizden olası olduğunca uzakta tutun. Konuşurken başka işlerle de uğraşıyorsanız ahize kapalıyken de konuşulabilen hoparlörlü telefonlardan edinin.
Temizletici maskeleri haddinden fazla kullanmayın Neticesinde aşınmış, yanan bir surat ve tahriş olmuş bir cildiniz olabilir. Kendinizi tek bir temizletici ya da arınıcı maskeyle sınırlayın. Cildinizi ölü hücrelerden arınma harekâtını çok sık reelleştirirseniz neticeyi makûs olabilir.

Makyajı arınmadan yatmayın ya da egzersiz sonrası surat yıkamayı ilgisizlik etmeyin Gözeneklerde tıkanma, yapışan kirpikler, gözlerde yanmaya neden oluyor. Namsınız var ki zamanı en kıt olanlar, uykuya en fazla hasret kalanlar için dahi pratik mahsuller raflarda mevcut. Son takat olarak, maskara, göz kalemi ve farınızı makyaj çıkarıcı mendillerle tek saldırıda arınabilirsiniz.
Tırnak yemeyi vazgeçin Kumpaslı olarak manikür yaptırın ya da tırnaklarınızı mevsimin moda renklerine boyayın iyi bakımlı tırnakları yeme olasılığınız daha düşüktür. Ya da tadı perişan olan tırnak cilalarını seçim edin.
Diş bakımını ilgisizlik etmeyin Sararan dişler, kokan soluk, diş çürümesi, diş eti hastalıklarına yol açıyor. Günde iki kere dişlerinizi fırçalayın. Dişlerin arasında sıkışmayan nitelikli bir diş ipi kullanın. Ayrıca diş sıhhatini ilgisizlik etmeyin. Zira çürüyen dişlerinizin sıhhatini de etkilediğini öğreniyor muydunuz?
Çenenizle hudutlu cilt bakımından bırakın Dekolte bölgesi zamanından evvel ihtiyarlar. Göğüs gölgeniz yaşınızı ele verebilir. Zira boyun ve göğüs teni daha incedir, genellikle güneşe daha sık maruz kalır. Çenenizin altında kalan bölgeye de suratınızda kullandığınız arınıcı, ıslatıcı ve sıkılaştırıcı mahsullerden uygulayın.
Zamanı geçen makyaj mahsullerini kullanmayın Zamanı geçmiş makyaj mahsulleri kullanmaktan ve kaplardaki mahsullere parmakla değmekten hemen bırakın. Zira, ciltte çatlaklar, enfeksiyonlar, gözde tahriş alana gelebilir. Rengi, dokusu ve/veya kokusu değişen her şeyi atın. Rimeli üç ila altı ayda bir değiştirin. Fondöteni de en azından senede bir kere yenileyin. Ayrıca kaplarda bulunan mahsulleri olası olduğunca az ellemeye çalışın. Pamuk ya da aplikatör kullanın ya da avuç içinize çok az bir ölçüde dökün veya sıkın. Her uygulama için değişik bir makyaj süngeri kullanın.

Yafta diş sıhhati Hoşluk Gizemleri cilt sıhhati en çok hangi bölgeye dikkat etmeliyiz? en çok hangi bölgeye bakım yapmalıyım? tırnak yemeyi nasıl vazgeçebilirim? makyaj pakliğinde dikkat edilmesi gerekenler telefonla konuşurken dikkat edilmesi gerekenler? cilt bakımında nelere dikkat etmeliyim?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?