• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
Ülkemizde Uygulanan Selülit Tedavi Yöntemleri

Ülkemizde Uygulanan Selülit Tedavi Yöntemleri

Yaz evvelinde bayanların ilk kabusu kilosu, ikinci kabusu ise kurtulması bir hayli güç olan selülitleridir. Ancak bir hayli kadının sandığının aksine, yalnızca kremlerle bu portakal kabuğu görünümünden kurtulmak olası olmaz. Kremler destekleyici olarak kullanılmalı, beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını değiştirmek temel alınmalıdır. ‘Süratli ve tesirli bir biçimde selülitten nasıl kurtulurum?’ diyorsanız; ülkemizde de uygulanan tüm yöntemler […]

Yaz evvelinde bayanların ilk kabusu kilosu, ikinci kabusu ise kurtulması bir hayli güç olan selülitleridir. Ancak bir hayli kadının sandığının aksine, yalnızca kremlerle bu portakal kabuğu görünümünden kurtulmak olası olmaz. Kremler destekleyici olarak kullanılmalı, beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını değiştirmek temel alınmalıdır.
‘Süratli ve tesirli bir biçimde selülitten nasıl kurtulurum?’ diyorsanız; ülkemizde de uygulanan tüm yöntemler burada…
LPG uygulaması Portakal kabuğu görüntüsünü 15 seansta yok eden bu aygıt, lenf akımının ve kan dolaşımını düzenlenmesini direniyor. Doku arasında biriken akışkanın idrar yoluyla dışarıya atılması sağlanarak ödem çözülüyor. LPG uygulanırken tüm bedeni saran özel bir çorap giyiliyor. Çorabın kaygan yapısı sayesinde bedene homojen bir uygulama yapılıyor.

Caci masaj aygıtı Londra’da 10 yıldır kullanılan bu aygıt Türkiye’de de çok alaka görüyor. Özel ütü başlığı takviyesiyle, kendine özgü masaj tekniği, birikmiş yağ kütlelerini dağıtarak bedenden atılımını sağlıyor. Makine takviyesiyle bedene bir mikro akım veriliyor ve böylece adaleler sıkışıyor, doku derleniyor. Adaleler çalıştıkça sıkışmış zehirli maddeler bedenden atılıyor. 10-15 seans sonrasında incelme ve sıkılaşma başlıyor. Cilt niteliğinde çoğalış sağlanıyor, popo düşüklüğü ortadan kalkıyor, selülit tamamen yok oluyor ve adaleler kuvvetleniyor.
Karboksiterapi Yöntemin çıkış noktası, ‘bir civarın oksijensiz vazgeçilmesinin o civardaki yağ dokusunun eksiltilmesini tetiklemesi’dir. Cildin altına ince bir iğne aracılığıyla karbondioksit gazının verilmesi; öncelikle o bölgeye kan akışını süratlendiren, daha da ehemmiyetlisi dolaşımı tertip eden bir mekanizmayı tetikliyor. Bu sayede kanın birinci görevi olan oksijen taşıma operasyonu başlıyor. Karbondioksit verilen bölgeye gelen kanın bu bölgedeki karbondioksiti alıp yerine oksijen vazgeçmesiyle yağ hücrelerinde yağ yakımı başlatılıyor. Karboksiterapi özellikle LPG ile desteklendiğinde müthiş bir selülit rehabilitasyonuna, bölgesel zayıflamaya ve sıkılaşmaya imkân sağlıyor.
Kızılötesi ışınlar Kızılötesi ışın veren bir cihazın altında meseleli bölgelere, cihazdan ışın verilmesini sağlayan bantlar yapıştırılıyor. Adale canlandırma tesiri olan bu makine lokalize yağları eksiltiyor. Metabolizmanın süratlenmesini sağlayan kızılötesi ışınlarla rehabilitasyon için 15 seans öneriliyor.
Lipoliz Tüm dünyada uygulanan ve FDA onayı alan yöntemin en ehemmiyetli özelliği spor ve perhizle yakılamayan, bölgesel ve kalıcı yağ ambarlarının erimesini sağlamak. Yağları yakarken yerleşmiş selülitleri rehabilitasyon eden yöntem; yağ hücrelerinin kalıcı olarak küçültülmesi ve yok edilmesi anlamına geliyor. Soya yağından elde edilen maddenin meseleli bölgelere enjekte edilmesiyle uygulanan Lipoliz, asgari dört seans sonra selülitlerde gözle görülür bir eksilme sağlıyor.
Mezoterapi Selülit rehabilitasyonunun yanı gizeme saç dökülmesi ve cilt ihtiyarlaması için de seçim ediliyor. Bacak, popo, karın ve kollara enjeksiyon ile düşük dozlarda nebatsal orijinli ilaç karışımları veriliyor. 15 dakikada bir seans bitiyor. Uygulama sonrası güneşe çıkmak mahzurlu olacağı için hazirandan evvel uygulanması öneri ediliyor.
Ozon terapi Yumurta biçimindeki bir kabın içinde asıllaşan terapide ozon buğuyu tenin altına inerek selülit hücrelerinin oksijenle dolmasını sağlıyor. Kan dolaşımı süratleniyor ve selülitli bölgeler harekete geçiyor. İdrar yoluyla zehirli maddelerin atılımı sağlanıyor. Yöntemin mezoterapi ile beraber uygulanması öneri ediliyor.
Masaj rehabilitasyonu Meseleli bölgelerde uygulanan masajla, ehemmiyetli noktalardaki dolaşımın hareketli hale gelmesi sağlanıyor. Bu sebeple profesyonel bir şahsın yapması gerekiyor.
Ultrason rehabilitasyonu Bu yöntem ses dalgaları titreşim tesiri ile selüliti ufalama ve idrar yoluyla atılma temeline dayanıyor. Ultrason plakalarına jel sürülüyor. Selülitli bölgelere bu plakalar yerleştiriliyor. Ses dalgası derin ve yüzeysel yağları dağılarak, o bölgenin incelmesi sağlanıyor.
İyonize edilmiş ilaçların, elektriksel olarak yüklenerek elektroporasyon teknolojisi ile dokulara yedirilmesine reelleşiyor. Değişik yöntemlere göre rehabilitasyon vaktini kısaltan uygulama ayrıca cilt çatlakları, güneş sonrası kirler ve anti-aging emelli rehabilitasyonlarda da kullanılıyor.
Lipodissolve Bedende yağ bulunan bölgelere iğnelerle soya enjekte edilmesiyle asıllaşan, ‘yağ çözülmesi’ anlamına gelen Lipodissolve yöntemi, mezoterapinin daha geliştirilmiş bir biçimi. Yerel olarak yerleşmiş yağ ve selülit ambarlarını hedef alan yöntem, yağları oksitleyerek hücre metabolizmasını süratlendirerek çalışıyor. En az dört haftalık bir rehabilitasyon uygulanması gerekiyor.
Vacu styler Uzay bilimcileri, hekimler ve kozmetologlar ile işbirliği içinde senelerce süren araştırmalar neticesinde geliştirilen aygıt; bedeni zehirli maddelerden temizleterek, yağ çözerek ve sıkılaşma sağlayarak selülite çözüm sağlıyor. Olumsuz ve pozitif atmosfer tazyikleri tazyik ve çekim eforu ile işleyişini sağlayan yöntem, pespaye tazyik sırasında bacaklara kan ve oksijen pompalıyor. Yüksek tazyik sırasında ise lekeli kan ve zehirli maddeler damarlar ve lenf kanalları aracılığıyla dışarı atılıyor.
Slide styler Bu aygıt; bir kumanda aletinden ve bu aletin ek parçalarından oluşuyor. Sargılar; ayakların, bacakların, kalçaların, göbeğin veya yağ aşırısı varsa kolların çevresine sarılıyor. Tazyikli hava üreten Slide Styler, havayı ayakuçlarından baldırlara, popoya ve kalçalara erişiyor. 30 dakikalık seansla şişlikler eksiliyor ve hafiflik hissi oluşuyor. Yerleşmiş selülitler için önerilen rehabilitasyon süresi 15-20 seans.
Spm vacupress Vakum uygulamasına katlanan yöntemle, şekillendirme ve sıkılaştırma aygıtı hücreleri aktive ederek, dokunun derinliğindeki enerjiyi sarihe çıkarıyor. Yağları çözerek cildin sıkılaşmasını ve pürüzsüzleşmesini sağlayan aygıt; bacak, basen, bacak içi, karın, mide, kol, göğüs, surat ve dekolte bölgelerinde uygulanabiliyor.
Sono care Yerleşmiş yağlar, selülitler, problemli bölgeler, basen ve kalça çıkıntıları için mucize kalitesindeki ultrason yöntemi Sono Care ümitsiz vaziyetlerde dahi zaferli neticeler sağlıyor. Tenin ultrasona maruz kalması neticeyi metabolizma faal hale gelerek atık maddelerin bedenden atılmasını basitleştiriyor. Bu harekât neticesinde ten sıkılaşıyor, ten altındaki yağlar bedenden atılıyor, mikro masajla selülit ve basen meseleleri zaferli bir biçimde analiz etiliyor.
Marie Claire

Yafta selülit deri nasıl kurtulabilirim? selülit rehabilitasyonunda uygulanan yöntemler selülitten kurtulabilir miyim? selülit başıma tasa oldu selülitten usandım nasıl kurtulabilirim? selülit rehabilitasyonunda hangi yöntemler uygulanıyor? selülit rehabilitasyonunda hangi vasıtalar kullanılıyor? selülit rehabilitasyonunda hangi yöntem daha zaferli?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?