• DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %-1,35
Hangi Surata Hangi Saç Modeli Yapılmalı?

Hangi Surata Hangi Saç Modeli Yapılmalı?

Saçlarınızı kestirmek istiyor fakat size yakışacak modele bir cinsli karar veremiyor musunuz? Sizlere sunacağımız surat biçimine göre saç kesim model çeşitleri, saçlarınıza hangi modelin daha hoş olacağına dair daha kolay karar vermenizde destekçi olacaktır. Kuaförünüze daha profosyonel bir biçimde modelinizi anlatacak ve isteğiniz modeli yakalayacaksınız.Bunun için evvel surat şekillerini öğrenmeliyiz. Yedi çeşit surat biçimi vardır. […]

Saçlarınızı kestirmek istiyor fakat size yakışacak modele bir cinsli karar veremiyor musunuz? Sizlere sunacağımız surat biçimine göre saç kesim model çeşitleri, saçlarınıza hangi modelin daha hoş olacağına dair daha kolay karar vermenizde destekçi olacaktır. Kuaförünüze daha profosyonel bir biçimde modelinizi anlatacak ve isteğiniz modeli yakalayacaksınız.
Bunun için evvel surat şekillerini öğrenmeliyiz. Yedi çeşit surat biçimi vardır. Bir suratı oluşturan yedi biçim alttaki gibidir.
Saçımızı kestirmeye karar vermeden evvel ne istediğimize karar vermeliyiz. Saçımız mı ön tasarıda olsun ,yoksa suratımız mı? İşte surat biçimlerine göre ideal saç kesimleri..
1-Yuvarlak Surat: Balanslı yumuşak bir surat yapısıdır.Suratta farklılık yapmaz. Ama suratınızın yuvarlaklığından davacı iseniz ve bunu azıcık olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek yakalayacak modelleri seçim etmelisiniz. Böylece saçınız ön tasarıda olup,suratınızın yuvarlaklığı azıcık olsun azalacaktır.Suratınızın hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda suratınızı azıcık olsun inceltecektir.
hangi-yuze-hangi-sac-modeli-yapilmali

2-Kare Surat: Kare surat yapısıda yuvarlak surat gibi balanslıdır. Sertlik ön tasarıdadır. Kare bir surata saç kesimi yaparken şayet surat biçiminizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yeniden kare bir kesimdir. Fakat suratınızdaki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kahkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.
hangi-yuze-hangi-sac-modeli-yapilmali
3-Diktörtgen Surat: Suratta farklılık yapan ama fazla değiştirmiyen bir surat biçimidir. Şayet suratınızı azıcık kısalmak emeli ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek biçimde kesim yaptırabilsiniz. Şakak kemiğini örtecek biçimde kesilen kesimler ile balanslı,geçimli saç modellerine sahip olabilirsiniz.
hangi-yuze-hangi-sac-modeli-yapilmali
Katie Holmes, Rihanna ve Drew Barrymore dikdörtgen suratlı şanlılar arasında yer alıyor.
4-Enine Diktörtgen Surat: Bu surat biçiminde suratınızı azıcık uzatmak ver şakak kemiklerinizin ön tasarıya çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarlara verilecek volümlerle saçınızın şeklini dikdörtgen biçiminde kesimler taşıtı ile suratınızı inceltebilir ve surat yapınızda azıcıkta olsun farklılıklar yapabilirsiniz.
hangi-yuze-hangi-sac-modeli-yapilmali
Christina Aguilera, Gwyneth Paltrow Beyonce bu surat biçimine sahip şanlılar arasında yer alıyor.
5-Ters Üçgen Surat: Surat yapısını tamamen değiştirebilen surat biçimidir.Bu tip surat biçimlerinde daha çağdaş kesimler yapmak muhtemeldir. Makyaj için ise en ergonomik surat şeklidir. Şahısları çok enerji dolu gösteren bu surat biçimine şayet surat şeklini değiştirmeden daha bir eforluluk katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek ,saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini seçim etmelisiniz. Ama kendinize azıcık balanslı,geçimli ve yumuşak bir surat ifadesi vermek istiyorsanız bütün tersi enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü eksiltilmiş saç modellerini seçim etmelisiniz.
hangi-yuze-hangi-sac-modeli-yapilmali
Natalie Dormer, Monica Belluci bu kategoride yer alan ünlülerdir.
6-Üçgen Surat: Saç biçiminde daha olumsuz olan bir surat şeklidir. Şahısları enerjisi zayıflamış ve bitkin gösterir. Bu tip surat biçimlerinde olumsuz olan surat şeklini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı eksilterek şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü çoğaldırarak yaptırabilirsiniz. Minik kare kesimler yaptırabilirsiniz.
hangi-yuze-hangi-sac-modeli-yapilmali
Jennifer Aniston, Keira Knightley ve Sianna Miller üçgen suratlı ünlülerdden bir kaç tanesidir.
7-Baklava Surat: Bu surat şeklinde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Yalnızca bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza ya da suratınızda nerenin ön tasarıda, nereniz arka tasarıda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.
hangi-yuze-hangi-sac-modeli-yapilmali
Taylor Swift, Eva Longoria, Britney Spears baklava surata sahip şanlılar arasında yer almaktadır.
Dikkat Edilmesi Gerekenler:
Surat biçimine göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, suratınızı mı, saçınızı mı ön tasarıya çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz. Kilo, boy, giyim stiliniz ve hatta şahsiyetinizi dahi konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?