• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,30
 • ALTIN
  %0,35
 • BIST
  %-1,07
Hintli Kadınların Mucizevi güzellik sırları

Hintli Kadınların Mucizevi güzellik sırları

Hintli Kadınların Hoşluk Gizemleri Hintli kadınların çoğu, günlük cilt bakımını kendi hazırladıkları krem ya da yağlarla yapıyorlar. Belki de onların ileri yaşlara kadar pürüzsüz bir cilde sahip olmalarının altında bu gizem uyuyor. Muhtelif kozmetik şirketleri tarafından üretilen ve natürel bitki özlerine sahip ürünler de cildinizde natürel bir ışıltı için seçim edilebilir. Clarins, Babor, Sothys, Biotherm […]

Hintli Kadınların Hoşluk Gizemleri
Hintli kadınların çoğu, günlük cilt bakımını kendi hazırladıkları krem ya da yağlarla yapıyorlar. Belki de onların ileri yaşlara kadar pürüzsüz bir cilde sahip olmalarının altında bu gizem uyuyor. Muhtelif kozmetik şirketleri tarafından üretilen ve natürel bitki özlerine sahip ürünler de cildinizde natürel bir ışıltı için seçim edilebilir. Clarins, Babor, Sothys, Biotherm ve Sisley gibi kozmetik işletmeleri de ürünlerinde bitki özleri ve yağları kullanıyor. Sothys şirketi uzmanları Uzakdoğu teknikleri kullanılarak yaratılan Natürel ürünlerle peeling
Öğütülmüş hububatlar ya da fındık ve fıstık gibi çerezler, cildinizde yumuşak bir peeling etkisi yaratıyor. Hintli kadınlar, her gün taze bakım ürünleri kullanıyorlar. Onların bakımları için gereksinim duydukları şey ise; bir kap dolusu cildi yatıştıran gülsuyu ve pürüzsüzleştiren tatlı bademyağı.
Suratı ılık pirinç suyuyla yıkamak, Hintli kadınların asırlardır uyguladıkları bir yöntem. Pirincin içeriğindeki magnezyum, B vitamini ve bakır gibi besleyici maddeler ısıyla birlikte suya karışıyor ve cildin ışıl ışıl parlamasını sağlıyor. Kadife yumuşaklığında bitki yağları
Bitki yağları, Hintli kadınların bakımlarında kullandıkları en temel ürünler olarak yerlerini koruyor. Hafif masaj darbeleri de, mikro sirkülasyonu uyararak yağların cilde tennlemesine nüfuz etmesini sağlıyor. Hintli kadınlar, surat maskesinde özellikle sarı susamyağını seçim ediyorlar. Bu yağ, içeriğindeki zengin doymamış yağ asitleri sayesinde cildin yumuşamasını sağlıyor ve pürüzsüzleşmesine destekçi oluyor.
Uzmanlar, cildin tennliklerine daha kvaka erişmesi için susam yağının masajdan önce ısıtılmasını öneri ediyor. Şayet reçine ya da çiçek kokusundan hoşlanıyorsanız, içine birkaç damla yağ ekleyebilirsiniz. Bitkilerin cilt üzerindeki etkilerine gelince…
Okaliptüs canlandırıyor, sandal ağacı gevşemesini sağlıyor ve ylang-ylang da onarıyor. İsterseniz, günlük masajınızı piyasada, aktarlarda satılan ve içeriğinde bitki özleri bulunan ürünlerle de yapabilirsiniz.
SAÇLARINIZA BAKIM ŞÖLENİ
Hintliler için gür ve koyu saçlar kadınlığın tacı. Yağ masajları ve natürel şampuanlar saçlara efor ve parıltı sağlıyor. Gevşeten baş masajları
Aromatik Hint baş masajı olarak tanımlanan campisaj, Hindistan’da binlerce yıldır uygulanan bir yöntem. Hintli kadınlar gür ve parlak saçların sırının saç derisine yağlarla masaj yapılmasında saklı olduğuna inanıyorlar.
Uygulama, son senelerde adını sıklıkla dinlediğimiz Ayurveda felsefesinden doğmuş. Ayurveda ’ya göre masajın iki önemli işlevi var; hücre ve dokunun beslenmesini sağlamak, bedeni toksinlerden arındırmak. Hintli kadınlar, saçlarını yıkadıklarında masaj yapmayı umursamama etmiyorlar. Baş bölgesine yapılan masaj kan dolaşımını hızlandırıyor ve bu sayede besleyici maddeler saç köklerine daha iyi nüfuz ediyor.
Hintli kadınlar bu yağlardan yalnızca daha sağlıklı bir yaşam için değil, aynı zamanda daha hoş görünmek için de yararlanıyorlar. Örneğin fesleğen saç tennizin canlanmasını sağladığı gibi, saçlarınızın parlamasına da destekçi oluyor. Siz de ışıl ışıl parıldayan saçlara sahip olmak istiyorsanız birkaç damla fesleğenyağı, ılık jojoba ve susamyağını tenn bir kabın içinde karıştırın. Bir yemek kaşığı yağı saçlarınıza ve saç tennize yayın. Parmaklarınızla hafifçe masaj yaptıktan sonra saçlarınızı iyice durulayın.
Mis kokulu saçlar
Bir sırça şişeyi suyla doldurun. İçine birkaç damla en sevdiğiniz aroma yağından damlatın. Suyu, ktümörü saçlarınızın üzerine dökün. Saçlarınızın mis gibi kokması için, Hindistanlı kadınların sıkça kullandıkları gül ya da lavantayağını öneriyoruz.
Bademle pak bir cilt
Yumuşak bir peeling için: Tenn bir kabın içinde, 2 yemek kaşığı iyice öğütülmüş bademi, birer tatlı kaşığı gülsuyu ve bademyağıyla karıştırın. Karışımı, üzerine süt ilâve ederek krem k.ı.v.a.m.ı.n.a getirin. Peelingi suratınüze sürün ve hafif dairesel hareketlerle cildinize 1 – 2 dakika masaj yapın. Şimdi cildinizi su ya da pirinç suyuyla durulayabilirsiniz.
VÜCUDUNUZA AROMALI BAKIM
Hintli kadınlar, hem sağlıklarını hem de hoşluklerini korumak için banyo öncesinde aromalı masajların gücünden yararlanıyorlar.
Masajla baştan alt sağlık
Masaj, sağlıklı ve hoş bir beden için anahtar kelime. Masajın etkisi artırmak emeliyle, tüm bedene bolca özyağ sürülüyor. Ardından yavaş ve dairesel hareketlerle masaj yapılarak yağın tüm bedene iyice nüfuz etmesi sağlanıyor. Hintli kadınlar, masaj sırasında baş döndüren kokusu nedeniyle çoğunlukla gülyağını seçim ediyorlar. Aroma özleriyle yapılan masaj cildin genç kalmasını sağlıyor, lenf akımını canlandırıyor ve bedende oksijen alımını kvakalaştırıyor.
KOKULARIN ARMONİSİ
Hintli kadınlar, her sene, ilkbaharda güneşin dönüşünü ve çiçeklerin tomurcuklanmasını düzenli olarak kutlamayı adet edinmişler. Baharatların, çiçeklerin ve reçinelerin kokuları bu mevsimde tüm kadınları sanki bir kumaş gibi sarıyor. Kadınlar, birbirinden çekici kokularıyla sanki baş döndürüyor!
Büyülü çiçek banyosu
Hafiflemeye ihtiyacınız varsa, papatya, yasemin ve sandal ağacı bütün size göre. Bunun için; dörder damla yağı küvete doldurduktan sonra iyice karıştırın. Küvette dinlenirken tenn nefes alarak aroma yağlarının gevşetici gücünden yararlanın.
Bir sırça şişenin üçte birine kurutulmuş gül yapraklarını ya da tomurcuklarını doldurun. Şişeyi, jojoba yağıyla doldurun. Üzerine 10 damla gülyağı damlatın.
Şişenin ağzını iyice kapayın ve üç hafta boyunca sıcak bir etrafta bekletin. Şişenin doğrudan güneş ışığı almamasına özen şovn.
Işık geçiren bir sırça şişenin içine 70 ml alkol dökün. Ardından 10 ’ar damla limon, gül ağacı ve portakal yağı ekleyin. Şişeyi iyice çalkaladıktan sonra 7 gün boyunca dinlendirin. Üzerine 39 ml su doldurun. İki hafta boyunca yeniden dinlenmeye bırakın.
Hint masajıyla gevşeyin
Her iki elinizin suratık ve orta parmağını kaşlarınızın ortasına yerleştirin. Ardından sağ elinizin parmaklarıyla kaşınızın üzerinden sağ gözünüze, sol elinizle de sol gözünüze doğru masaj uygulayın. Hareketi 5 kez tekrarlayın. Sağ ve sol elinizin işaret parmaklarını burnunuzun başladığı bölgeye yerleştirin. Şimdi her iki parmağınızla, btümörün deliklerinizin yan bölgelerine yukarıdan alta doğru masj yapın. Hareketi 5 kez tekrarlayın. Gözlerinizi yeniden kapayın, el ayalarınızı suratınüze yerleştirin ve kulaklarınıza doğru gerin. Hareketi üç kez tekrarlayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?