• DOLAR
  %-0,11
 • EURO
  %0,17
 • ALTIN
  %0,51
 • BIST
  %-0,49
Hoşluk Şansına Bu Yapılır Mı?

Hoşluk Şansına Bu Yapılır Mı?

Hoşluk asırlardır bayanların bırakılmaz isteği olmuştur. Şansında neler yapmadı, neleri feda etmedi ki. Hoşluk şansına bayanlar mucizevi zahmetlere dayanırlar. Nasıl mı? İşte bu yazımız da bunun delili… İnanmazsanız bir okuyun deriz… 1Kuş dışkısı pudrası – Japonya Suratınıza kuş dışkısı sürmek, üzerinizi bir martının kirlettirmesi kadar gülünç olsa gerek! Bülbül dışkısından yapılan ‘Uguisu no fun ’ […]

Hoşluk asırlardır bayanların bırakılmaz isteği olmuştur. Şansında neler yapmadı, neleri feda etmedi ki. Hoşluk şansına bayanlar mucizevi zahmetlere dayanırlar. Nasıl mı? İşte bu yazımız da bunun delili… İnanmazsanız bir okuyun deriz…

1Kuş dışkısı pudrası – Japonya

guzellik-ugruna-bu-yapilir-mi

Suratınıza kuş dışkısı sürmek, üzerinizi bir martının kirlettirmesi kadar gülünç olsa gerek! Bülbül dışkısından yapılan ‘Uguisu no fun ’ isimli bu eksantrik japon pudrası, 18 ’inci asır geyşaları ve Kabuki oyuncularının suratlarına uyguladığı bembeyaz bir maske kıvamındaki pudraydı. Ancak amino asit bakımından zengin ve porselen bebek görünümü elde edebileceğiniz bu pudra azıcık maliyetli.

2Ground domuz plasentası – Japonya

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

Bildiğiniz üzere plasenta anne ve embriyoya ait iki dolaşım sistemini birbirinden ayıran bir beden kesesidir Başka Bir Deyişle doğum esnasında bebekten sonra çıkan, bebeğin içinde bulunduğu kesedir. Oldukça kaygan,kanlı ve akışkan dolu bu şeyi kim içmek ister? Ama hoşluk şansına bu yapılıyor. Son zamanlarda genç ve hoş kalmaya ehemmiyet ve

rilen Japonya ’da harcanmaya başlayan domuz plasentası, vitamin ve mineraller bakımından zengin ve 30 mililitrelik şişelerde satılıyor.

3Boğa spermi saç maskesi – Londra

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

Boğa sperminden üretilmiş bir saç bakım ürünüyle tanışın. Londra ’da lüks bir kuaför salonunda uygulanan bu saç maskesi gerçekten de Aberdeen boğalarının spermlerinden üretiliyor! Protein bakımından zengin bu maske ile sıhhatli ve parlak saçlara sahip olacaksınız.
4Yağ masajı – Etiyopya

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

Etiyopya ’da bazı salonlarda uygulanan bu yağ masajı seansları, gebelik sonrasında bayanların tepeden tırnağa yenileneceğini öngörüyor. Uygulama sırasında bayanlar 45 dakikalık yağ masajından sonra tam yağ bedenden eriyip gidene kadar kalın battaniyelere sarılmış olarak bekletiliyor.
5Ayak küçültme – Çin

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

Çin ’de uygulanan bu hoşluk usulü oldukça işkenceli. Ufak yaşlarda kızlara birbirini takip eden birkaç acı verici harekâtla yapılıyor ve ömür boyu ayağın ufak kalması sağlanıyor.

6Platza banyosu – Rusya

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

New York ’ta bulunan bu banyonun seansı 44 dolar. Öncelikle alıcının buğu odasında ter atması sağlanıyor. Daha sonra birey içinde çok rakamda musluk bulunan taştan bir odaya alınıyor.Taşa yatırılan alıcının suratına soğuk bir havlu kapatılıyor.İki misyonlu, zeytinyağına batırılmış meşe yaprağıyla alıcıyı süratli vuruşlarla deviriyor. Tam harekât 30 dakika sürüyor.

7Salyangoz kremi – Şili

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

Yürürken bastığımız yere dikkat etmeliyiz zira öğrenmeden bir plastik cerrahı ezip geçmiş olabiliriz! Salyangozların vazgeçtiği antioksidan zengini salgı nsanlarda hücre gelişimini süratlendirmeye yarıyor. Bu salgı serumunun bereketi muayenehane olarak ispatlanmıştır. İltihaplı Sivilce önleyici ve güneşin hasarlı tesirlerini yok etme özelliği vardır.

8Karınca duş jeli – Japonya

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

İçinde enerji sağlayan formik asit barındıran bu duş jeli karıncalardan üretiliyor. Duyuları harekete geçirirken hafifleme hissi uyandırıyor.Yağlı ciltler ve yavaş metabolizması olanlar için ideal.

9Amber – Yeni Zelanda

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

‘Gris ’ maddesi katı ve balmumuna benzeyen yapısıyla ,kaşalot balinasının bağırsaklarında bulunur. Dışarı atılan bu madde su üzerine çıkarak kıyılara kadar gelir.Özellikle Çin, Japonya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika kıyıları ve de Bahamalar gibi tropik adaların kıyılarına vurur. Doğu kültürlerinde tıbbi malzeme olarak kullanılırken, batı kültürlerinde ise parfüm üretiminde kullanılmaktaydı.

10Ewe koyun plasentası

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

Malezya Domuz plasentasındaki eş yiyecekleri ve doğum sonrası dokuları kapsayan koyun plasentası, surat maskeleri, göz jelleri ve saç serumları gibi değişik ürünlerde kullanılmaktadır. Maliyet açısından da oldukça uygun sınamaya değer bir ürün.

11Yılan zehiri – Amerika

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

Botox kadar tesirli olmasa da bu anti-aging krem içinde bulundurduğu yılan zehiri ile güçlü tesirlere sahip. Bir kavanozu 185 dolar. Botoks iğnesi yemek istemeyenler için ideal bir ürün!

12Micro-Needle Çoklu iğne terapisi – Kaliforniya

Güzellik Uğruna Bu Yapılır Mı

Kimyevi peeling ya da dermabrasyonla karşılaştırıldığında bu sivri uçlu makaralar teninizdeki yaraları gerçekten tesirli bir biçimde yok ediyor. Teni olabildiğince arınarak iyileşme sürecine girmesi sağlanıyor. Az tehlikeli, maksimum iyileşme sağlayan bir ürün.

Yafta Hoşluk nasıl hoş olunur? hoşluk şansına yapılanlar hoşluk için ne yapılır hoşluk ismine hoşluk için ne yapmalı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?