• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
İş Yerinizde Her Daim Hoş Görünmenin Yolları

İş Yerinizde Her Daim Hoş Görünmenin Yolları

Günlük koşuşturmaca arasında zamanı bedelli olan iş bayanlarına özel süratli, zekice ve pratik hoşluk önerileri.Cildinizi canlandırın Parçalamış bir makyaj ve parlayan cilt en kolay toniğe daldırılmış bir pamukla hafifçe silindiğinde kaybolur. Ardından makyajınızın üzerine saydam bir pudra sürün. Yol için pratik bir seçenek de cilt yüzeyindeki fazla yağı alan kurutma kağıtları. Kızarıklıklar ya da bitkinliğin […]

Günlük koşuşturmaca arasında zamanı bedelli olan iş bayanlarına özel süratli, zekice ve pratik hoşluk önerileri.
Cildinizi canlandırın
Parçalamış bir makyaj ve parlayan cilt en kolay toniğe daldırılmış bir pamukla hafifçe silindiğinde kaybolur. Ardından makyajınızın üzerine saydam bir pudra sürün. Yol için pratik bir seçenek de cilt yüzeyindeki fazla yağı alan kurutma kağıtları. Kızarıklıklar ya da bitkinliğin oluşturduğu göz altı morlukları da kalem formundaki kapatıcılarla kolaylıkla yok edilebilir. Sivilcelerde ise antiseptik kapatıcılar kullanılması öneriliyor. Ve bitkin görünen cildi yine canlandırmanın en pratik usulü pembe tonlarındaki allıklar…
Su geçirmeyen makyaj
Yağmura tutuldunuz ve maskaranız mı aktı? Siz hálá sudan, terden ve öbür dış faktörlerden göz makyajnızı gözeten maskaralardan kullanmıyor musunuz? Bu arada, makyaj çantanızda bir-iki kulak çubuğunu bulundurmayı ilgisizlik etmeyin. Her türlü acil gidişatta kurtarıcınız olabilir.

Parlak dudaklar
Pembe tonlarında bir dudak parlatıcısı her zaman yanınızda olsun. Şayet güçlü tonları beğeniyorsanız, kırmızı sezonda da moda olduğu için bütün size göre. Bu renk tüm meraklı gözleri de üzerinize sürükleyecektir. Üstelik öbür detaylarıda ustalıkla saklamanıza dayanakçı olur. Dudakların ön tasarıda olduğu bir makyajda suratın öbür kısımlarında fazla renk kullanmamanız yerinde olacaktır. Ayrıca kırmızı dişlerinizi de daha beyaz gösterir.
Mükemmel bakışlar
Gözlerinize far sürmek için kesinlikle bir far fırçası kullanın. Krem ya da köpük formundaki göz farları ise parmakla uygulanabilir. Suratınızı acilen renklendirmeniz gerekiyorsa ayna olmadan da makyajınızı yapabilecek kadar pratik olmalısınız.
Pastel tonlar hem minik yanılgıları kapatır hem de renklerin fazla ayrılmasını yasaklayarak işinizi kolaylaştırır. Çok mu bitkinsiniz? O zaman yapmanız gereken ilk iş gözlerinizin içine beyaz göz kalemi sürüklemek olmalı. Şayet bilgisayardan gözleriniz kızarmışsa natürel içerikli dinlendirici göz damlaları gözlerinizi yine canlandırmak için ideal.
Cilde enerji değişi
Sabahları günlük bakım kreminizin altına bir bakım serumu uygulamayı asla unutmayın. Bu uygulama cildinizin akşama kadar tazeliğini gözetmesine dayanakçı olur. Ayrıca mahsullerin içeriğindeki minik pırıltılı partiküller surata enerji verir.
Yolculuklarda hoşluk
Saatler süren uçak ya da araba yolculuklarında cildin gereksinimi bakım kremlerinden çok ıslatıcılardır. Böylece cildiniz kurumamış olur, rengini korur. Uzun, fönlü saçlar uçak yolculuğu sırasında yumuşak bir saç bandıyla hafifçe bir araya geldiğinde formunu korur.
Gergin bir biçimde yapılmış atkuyruğu saçlarda lastik izi vazgeçebilir. Ayrıca kuru kabin havası saçları alınganlaştırabilir. Ellerinizi kremledikten sonra saçlarınız da hafifçe dolaştırın böylece elektriklenmiş saçlarınız yine yumuşak formuna geri dönecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?