• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,44
 • BIST
  %0,04
İvedi Saç Uzatma

İvedi Saç Uzatma

Kısa saçlı olupta uzun saça sahip olmayı isteyen şahıslardan biriyim. Saçlarımı çok kere uzatmaya çalıştım ama çalışmalarım hep yanıtsız kaldı. Siz kıymetli okurlarımız için kısa zamanda nasıl saçlar uzatılırmış, istediğiniz ebata gelmenizi kolaylaştıracak yöntemi bulduk, artikbumoda.com.tr’dan takip edelim ve görelim.. 1- Kumpası aralıklarla kestirmek saçın ivedi uzamasını sağlamıyor ama bir anda 4-5 cm birden kısaltımasına […]

Kısa saçlı olupta uzun saça sahip olmayı isteyen şahıslardan biriyim. Saçlarımı çok kere uzatmaya çalıştım ama çalışmalarım hep yanıtsız kaldı. Siz kıymetli okurlarımız için kısa zamanda nasıl saçlar uzatılırmış, istediğiniz ebata gelmenizi kolaylaştıracak yöntemi bulduk, artikbumoda.com.tr’dan takip edelim ve görelim..

1- Kumpası aralıklarla kestirmek saçın ivedi uzamasını sağlamıyor ama bir anda 4-5 cm birden kısaltımasına mani oluyor. Bu düzenlemeler yalnızca saçınızın sıhhatli uzamasına destekçi oluyor.
2- Saç mahsullerine yüklenmek ve saçtaki nemi yok edecek biçimde ısı veren gereçler kullanmak tutamlarınızın uzamasını maniler. Bu sebeple saçlarınıza özel bir bakım uygulamalısınız.
Temiz bir saç teni için: Bir ölçek hamamelis cadı fındığı çiçeğini bir ölçek ağız gargarası ile karıştırın bu maddeler saç tenini pakler. Bu karışımı sprey formlu bir şişenin içine dökün ve tüm saç teninize sıkın. Beş dakika süresince masaj yaparak yedirdikten sonra yıkayıp durulayın.
Güçlü ve sıhhatli tutamlar için: Bir kadeh zeytinyağını hafif ılıyana kadar mikrodalga fırında ısıtın. Ardından bu yağı nemli saçlarınızın üzerine dökerek tüm tutamlarınıza yedirin. Başınıza havlu sarıp 20 dakika kadar bekletin. Son olarak durulayın, şampuanla yıkayıp ıslatıcı maske uygulayın.
3- Folik asidi, tahminen bu maddeyi oldukça fazla kullanan hamile bayanlarla aynılaştırıyorsunuzdur. Ancak bu hamile kalmayı destekleyici içerik saçın yapı taşı olan keratin proteininin de oluşmasını sağlıyor. Ayrıca saçların güçlenmesine destekçi olan çinko, biyotin ve demir gibi besleyici içerikleri de kullanmanızda fayda var. Bu maddeleri içerek yiyecek dayanaklarını edindikten sonra hekiminize de danışarak günlük beslenme kumpasınızı tekerrür değerlendirin. Kingsley, perhizinizde yapmanız gereken ilk farklılığın protein alımını artırmak olduğunu belirtiyor. Günlük yumurta, peynir, balık, tavuk veya hindi tüketiminizi iki porsiyona çıkarmalısınız.
4- Sabah kahvaltı edin. Sabahları enerjiye gereksiniminiz olur şayet kahvaltı etmezseniz saçlarınız sıhhatini kaybedebilir zira saç foliküllerinin tutamları uzatmak için enerjiye gereksinimi vardır. Her dört saatte bir kesinlikle bir ara öğün harcayın. Fındık, badem, yeşil sebzeler ve somon saçların uzaması konusundaoldukça işe yarayan besinlerdir.
5- Son olarak rahatlamaya çalışın. Stres sindirim sistemini yavaşlatır ve hormonlarınızı yorarak kan akıiının saç foliküllerine gitmesini maniler. Bu teklifleri uygulayarak dört ile altı ay içerisinde gözle görülür bir fark sezebilirsiniz. Yaza kadar upuzun saçlara sahip olmaya hazır olun.
Uzamayı tetikleyen küçük öneriler
Saçlarınızın uzama sürati size yavaş geliyor veya emin bir uzunluğa geldikten sonra o uzunlukta takılıp kalıyorsa, tutamlarınızı bebek muamelesi yapmalısınız. İşte bunun nedenleri:
Şımartın
İçeriğinde ıslatıcı özellikli shea veya avokado yağı bulunan şampuan ve saç kremlerini seçmeye özen gösterin. Bu içerikler tutamlarınızı dolgun gösterir ki bu da saçların gelişimi açısından oldukça ehemmiyetlidir. Narin saç uçlarının uzamaya fırsatları kalmadan kırılmaları oldukça sık görülen bir durumdur.
Ovalayın
Yüzünüzü arınmak için onu musluk altına yakalamak yetmez öyle değil mi? Aynı biçimde saç teninizin de dokunulmaya gereksinimi vardır. Saç teninde biriken leke, yağ ve ölü hücre tabakaları tutamlarınızın uzamasını yasaklayabilir. Bu sebeple saç teninize masaj yapmanız gerektiğini korunan Kingsley, uçları yuvarlatılmış bir fırça seçim etmenizi öneriyor. Fırçanız yoksa, parmaklarınız takviyesiyle duştan evvel sadece iki dakikanızı saç teninize masaj yapmaya ayırabilirsiniz.
Tarz yaratın
Kullandığınız ısı kaynağı aletler ve saç fırçaları tutamlarınızın üzerinde bulunan gözetici kalkanı hırpalar. Eskiyen saçlar da kolayca kopmaya eğilimli hale kazanç. Bunu yasaklamak için saçlarınızı sadece geniş dişli bir tarak ile açın, ısıya karşı gözetici saç mahsulleri kullanın ve pazar günlerini saçın için de tatil edin. Tutamlarınızı haftada en az bir gün saç kurutma aygıtı veya maşadan yoksun etmek dahi saçların sıhhati açısından fayda sağlar. Kolay dalgalar için nemli saçlarınızı örebilir, böylece natürel dalgalar yaratabilirsiniz.
Acil yardım
Saç renginize göre yaptıracağınız ek saçlar natürel görünümlü uzun tutamlara kavuşmanızı sağlayabilir. Bu saçlara sahip olmak için kuaförünüze danışmakta fayda var.
Takmaya başlamadan evvel ilaveleri istediğiniz forma sokun düz veya dalgalı. Ardından saçınızın büyük kısmını tepenizde toplayın.
Eklentileri takacağınız tutamları krepe yaparak saçların kaymasını yasaklayın. En uzun ek saçı başınızın artta bütün olarak sabitleyin.
Yanlardan birer tutam saç alın ve yan klipsleri bu bölgelere yakalatın. Eklentiler gözünüze uzun geliyorsa ucundan bir ölçü kesebilirsiniz.
Tepede topladığınız tutamları özgür vazgeçin. Üstte kalan tutamları saçınızın geri kalanına uyacak şekilde şekillendirin.NoT: Bunları yaparken kullandığınız mahsullere dikkat edin..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?