• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %1,77
Karın Germe Estetiği

Karın Germe Estetiği

İdeal, hoşluk ve estetik kavramları cemiyetsel kültür yapısına, yaşanan çağa göre değişiklikler gösterse de karın estetiği açısından karın bölgesi için ince bel, sıkı ve diriliğini gözeten bir karın hemen hemen herkesçe kabul edilir ve hoşlanılır. Bugünün sosyal hayat stili, modanın yakından takip edilmesi, gençliğin, inceliğin ve zarafetin değer kazanması, estetik kavramının cemiyet içinde özümsenmesi, karın […]

İdeal, hoşluk ve estetik kavramları cemiyetsel kültür yapısına, yaşanan çağa göre değişiklikler gösterse de karın estetiği açısından karın bölgesi için ince bel, sıkı ve diriliğini gözeten bir karın hemen hemen herkesçe kabul edilir ve hoşlanılır. Bugünün sosyal hayat stili, modanın yakından takip edilmesi, gençliğin, inceliğin ve zarafetin değer kazanması, estetik kavramının cemiyet içinde özümsenmesi, karın bölgesinin de estetik açıdan ehemmiyetini çoğaldırmaktadır. Karın estetiğinin böylesine ehemmiyetinin çoğalışı da estetik karın germe operasyonunun değerini çoğaldırarak her geçen gün daha da yaygınlaştırmaktadır.
Modanın liderleri, bel bölgesini vurgulayan tasarımlara yönelmektedir. Artık karın bölgesinin estetik değerleri başka bir deyişle cilt görünümü, karın etrafı ve bel inceliği insanları gençlik çağından itibaren düşündürmeye başladı. Karındaki yağlanma, güzel olmayan bir karın biçimi ya da karın yapısındaki değişikleşmeler insanın sosyal hayatına, cinsel hayatına ve genel sağlık gidişatını doğrudan etkilemektedir. Bilimsel araştırmalar, karın bölgesindeki fazla kiloluluğun ve yağlanmanın, başka bir deyişle santral obezite olarak adlandırılan vaziyetin, bedendeki fizyolojik farklılıklarla birlikte koroner kalp hastalığı tehlikesini çoğaldırdığını göstermiştir. Bu sebeple karın bölgesinin ehemmiyeti bir kat daha çoğalmıştır. Netice olarak, gerek karın estetiği açısından bakış, gerekse işlevsel açıdan iyileşme mücadeleleri, estetik karın germe, karın estetiği ve bel inceltme teşebbüslerini içine alan estetik cerrahi usullerini gün geçtikçe daha seçim edilir vaziyete getirmiştir.
Bayanların büyük bir kısmında, erkeklerin de bir kısmında karın bölgesinin şişmanlamasına bağlı olarak karın ön duvarının cildi ve adale yapısındaki elastikiyetin eksilmesi neticeyi karın bölgesi rahatlar ve sarkar. Bayanlarda gebelik gidişatı söz mevzusu olduğu için karın bölgesinin sarkması ve rahatlamasına müteveccih şikayetlerin çoğu bayanlardan kazanç. Karın ön duvarını oluşturan ve barsaklar, karaciğer, pankreas, dalak, mide gibi iç uzuvları karın boşluğu içinde tutarak, karın bölgesinin dış çizgilerinin beden ile geçimli görünümünü sağlayan karın adalelerinin rahatlaması, bunun neticeyi olarak iç uzuvların daha geniş bir boşluğa dağılması ile karın daha kabarık, karın cildi daha sarkık hatta kırışık bir hal alır. Karın yağlanması varsa ve buna ek olarak karın adaleleri de hafiflemiş, araları açılmış ve karın sarkmışsa, abdominoplasti ismi verilen estetik karın germe operasyonu ile tertemiz bir karın biçimi kazanmak olasıdır. Estetik karın germe operasyonu ile çoğu zaman karnın katlanması ile ortaya çıkan aşırılık ten ve ten altında bulunan yağ dokusunun göbek deliğinin alt kısmında kalan kısmı çıkarılır ve karın duvarı ile karın adalelerine gerdirme uygulanır. Karın germe estetiğinin ardından karın bölgesinin sarkık ve kırışık olan görünümü sansasyonel bir biçimde düzelir. Estetik karın germe harekâtı olan fertlerin çoğunda kendilerine olan güvenin çoğaldığı ve kendileriyle barışık şahıslar haline geldikleri tespit etilmektedir.
Karın germe maliyetleri
Karın germe maliyetleri oldukça değişiklikler gösterir. Mini karın germe ya da bütün karın germe operasyonu olup olmadığına göre, kiloluluk derecesine göre değişiklikler gösterebilir. Ayrıca seçim edeceğiniz hastaneye göre de karın germe maliyetleri değişmektedir. Karın germe maliyetleri, karnınızın gidişatı görülüp ne cins bir harekât yapılacağı ve hangi sağlık kurumunda yapılacağı netleştikten sonra tanımlanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?