• DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,51
 • ALTIN
  %-0,86
 • BIST
  %0,26
Popo Kaldirma Estetiği

Popo Kaldirma Estetiği

Popo Estetiği Operasyonu Tüm öteki bölgelerimiz gibi kalça ya da popo bölgesi de hoşluk değerlendirilmesinde ehemmiyet taşır. Şayet kalça yapısı düzgün ve hoş ise, doğru beslenme, kilo almama ve egzer gibi uygulamalar popo yapısına gözetecektir. Ancak kalça yapısı genetik olarak makûs ise, popo estetiği denilen birtakım operasyonlarla bu gidişat düzenlenebilir. Estetik kritelerin zaman içinde değişmesi […]

Popo Estetiği Operasyonu
Tüm öteki bölgelerimiz gibi kalça ya da popo bölgesi de hoşluk değerlendirilmesinde ehemmiyet taşır. Şayet kalça yapısı düzgün ve hoş ise, doğru beslenme, kilo almama ve egzer gibi uygulamalar popo yapısına gözetecektir. Ancak kalça yapısı genetik olarak makûs ise, popo estetiği denilen birtakım operasyonlarla bu gidişat düzenlenebilir.
Estetik kritelerin zaman içinde değişmesi neticesinde, günümüzde dar kalçalı ve arkaya doğru çıkık popolu kadınlar daha seksi ve hoş kadın olarak kabul edilmektedir. Seneler evvel kalça ve popo estetiği operasyonları çok ender yapılmakta iken, popüler kültür ve modanın tesiri ile kadınlar hoşluğu yalnızca surat hoşluğu olarak görmekten bırakmışlar, beden hoşluğuna da en az surat hoşluğu kadar hatta ondan daha fazla önemsemeye başlamışlardır. Buna bağlı olarak kalça ve popo estetiği istemi ile estetik cerrahlara müracaat eten şahısların rakamı süratle çoğalmaktadır.
Büyük ve geniş bir kalça hem bacak boyunu kısa gösterir, hem de bedenin üst ve alt kısımları arasındaki orantılı görünümü bozar. Günümüzde arzu edilen kalça ve popo şekli, yuvarlak ve arkaya doğru çıkıntılı, ama adalelerin fazla apaçık olmadığı, yanlara doğru taşmayan, dar şekilli, üst alt mesafesi kısa olarak tarif edilebilir.
Kalça ve popo estetiği için yapılan operasyonlar, liposakşın, kalça takmayı yerleştirilmesi, popo dikleştirme ve popoya yağ dokusu enjeksiyonları ve gluteal askı uygulamaları olarak sıralanabilir. Tüm bu müdahaleler genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır ve usulüne göre 2-3 saat arasında devam ettir. Ancak popo takmayı uygulamasında takmanın yerleştirilmesi için yapılan netin izi kalmaktadır. Ayrıca takma bütün oturulan bölgeye geldiği için senelerce sürebilen ağrı sancı ya da batma hissi oluşabilir.
Bunlar arasında en hasarsız ya da tehlikesiz olanı liposakşın ve yağ enjeksiyonudur. Ancak bunda da enjekte edilen yağın erime tehlikeyi vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?