• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,30
 • ALTIN
  %0,35
 • BIST
  %-1,07
Konutta Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmeli

Konutta Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmeli

Kimi kadınlarımız kendi stilini kendisi yaratmak ister. Konutlarında saç boyamak isteyen bayanların çokca kasvetlerle karşılaştıgı görülmektedir. Saç boyarken nelere dikkat edeceğimizi bildiğimiz gibi bilmediklerimizin olduğunuda unutmamalıyız. Sizinle paylaştığımız bu mevzuda, özellikle konutlarında kendi saçlarını boyayan hanımlarımıza bilgilenmesi için ılgın balakalardan derlenmiş bu açıklmayı paylaşıyoruz.. Her kadın aynanın karşısına geçtiğinde bir farklılık görmek ister. Bu farklılık […]

Kimi kadınlarımız kendi stilini kendisi yaratmak ister. Konutlarında saç boyamak isteyen bayanların çokca kasvetlerle karşılaştıgı görülmektedir. Saç boyarken nelere dikkat edeceğimizi bildiğimiz gibi bilmediklerimizin olduğunuda unutmamalıyız. Sizinle paylaştığımız bu mevzuda, özellikle konutlarında kendi saçlarını boyayan hanımlarımıza bilgilenmesi için ılgın balakalardan derlenmiş bu açıklmayı paylaşıyoruz..

Her kadın aynanın karşısına geçtiğinde bir farklılık görmek ister. Bu farklılık bazen saç kestirerek bazende saç boyatarak yaşanmaktadır. Saçlarınızı boyatmak istiyor ama kuaförlerde saatler tüketmek istemiyorsanız konutunuzda da saçlarınızı boyayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uzmanların tekliflerine kulak vermek…
Tercihinizi iyi yapın Daha evvel hiç kalıcı boya sınamadıysanız evvel geçici bir boya seçmeniz iyi olacaktır. Böylece beğenmediğiniz bir netice aldığınızda geri dönmeniz kolaylaşır. Derinize uyacak ve natürel saç renginizden iki ya da üç ton koyu olacak bir renk seçin. Beyazlık ya da grilikleri de dikkate alırsanız, birkaç ton koyuluk iyi bir kapatma misyonu görecektir. Aksi takdirde bu bölgelerde eksantrik turunculuklarınız olabilir.
Natürel boyayla boyanmış bir saça kimyevi boya uygulandığında, pakette belirtilen vakitten daha uzun bir uygulama vaktine lüzum vardır. Kimyevi bazlı boyanın güçlenen saça nüfuz etmesi ve bunu aşması daha uzun sürer. Bilave edilen sonucu almak bazen birkaç sınamayla olası olur.
Kendinizi hazır sezdiğiniz anda adım adım uygulamaya geçebilirsiniz:
1- Saçlarınızın vaziyetini değerlendirin Saçınızı boyamadan evvel, ne halde olduklarını hakimiyet edin. Saçınız ne kadar sıhhatli olursa, alacağınız netice de o kadar iyi olacaktır. Bu sebeple boyama işlemini reelleştirmeden evvelki hafta, saçınıza birkaç defa bakım yapın. İçinde, saçları kuvvetlendiren B vitamini, pantenol, E vitamini, avokado veya Hindistan cevizi yağı gibi ıslatıcı maddeler bulunduran mahsulleri deneyin. Şayet saçlarınız çok kuru ve eskimişse ve kırıklar varsa, o zaman saçı boyamak pek iyi bir fikir olmayabilir. Saçlarınızı biraz kestirip, bir vakit bakım uygulamak ve boyayı sonraya bırakmak daha iyi olacaktır. Saçlarınızı boyadıktan sonra da ayda iki defa bakım yapmaya devam edin.
2- Doğru rengi seçin Başarının anahtarı doğru rengi seçmektir. Parlak gün ışığında natürel saç renginize iyice bakın. Daha sonra gözlerinize ve cilt renginize uyan, bunları bitiren bir renk seçin. Misalin; şayet cildiniz sarımsı veya buğday tonlarındaysa o zaman kırmızı, kestane rengi, bakır veya kızıl – kahve tonlarını seçim edebilirsiniz. Cildiniz beyaz veya kırmızıysa, o zaman küllü renkleri ve bej tonlarını deneyin.
3- Bir yöntem belirleyin Profesyoneller, yarı kalıcı veya yıkanınca çıkan boyalarla başlamayı öneriyor. Bunlar daha hafif mahsullerdir ve genelde 28 yıkamaya kadar katlanırlar. Kalıcı boya istiyorsanız, damlamayan yöntemleri seçim edebilirsiniz. Ayrıca kurumuş olan uçlar için, boya evveli bakım koliyi olanları seçim edebilirsiniz. Boyamaya başlamadan evvel, kutu üzerindeki direktifleri kesinlikle okuyun. Böylece uygulamanız daha kolay olur ve alerji ihtimalini de düşürebilirsiniz.
4- Rengi gözetmek için Saçınızı boyayıp biçim verdikten sonra, elde ettiğiniz rengi gözetmek isteyeceksiniz. Saç renginizi uzun vakit muhafaza etmek için güneş ve klordan uzak durun, saç kurutma aygıtı, fön ve maşa gibi sıcaklığı çok yayan aletleri fazla kullanmaktan kaçının. Bunlar hem rengin atmasına hem de saçın aşınmasına neden olurlar. Saçınızı parlak ve nemli yakalamak için, özellikle boyalı saçlar için üretilmiş şampuan, saç kremi ve bakım mahsullerini uygulayın.
Bunlara dikkat:
– Başlamadan evvel kesinlikle kullanım rehberini iyice okuyun.
– Boyamaya başlamadan evvel bütün gereçlerin bütün olduğundan emin olun.
– Daha Önceki bir gömlek giyin ve daha önceki bir havlu kullanın.
– Saçınızın çevresindeki cildin kirletilmemesi için biraz vazelin sürün, ancak saça beriştirmemeye dikkat edin.
– Boya sürerken kesinlikle eldiven kullanın.
– Saçları bölerken ve boyayı dağıtırken geniş ağızlı bir tarak kullanın.
– Cilde berişen boyayı ıslak mendil, şampuanlı veya cilt arınıcılı pamuk ile silin.
– Rengin yakalaması için saati ayarlayın.
Bunlardan kaçının:
– Saçınız sarih kahverengiden daha koyuysa renk açıcı ya da sarartıcı maddeler kullanmayın. Aksi takdirde saçınız turuncu olur.
– Akım yapan bir yerde ya da ateş yakınında oturmayın. Bu uygulama sürecini ve neticeyi etkileyebilir.
– Bekleme sırasında telefonla konuşmayın, aksi takdirde zamanın nasıl geçtiğini farketmeyebilirsiniz.
Saç boyalarının özellikleri
– Natürel boyalar bitkisel boyalar saç telinin içine nüfuz etmez ve beyaz saçı bütün olarak kapatamaz. Ancak saça bir ışıltı ve dolgunluk kazandırır. Dolayısıyla saça bakım yapmaları sebebiyle avantajlıdır. Şayet saçınızı boyamak değil de yalnızca güçlendirmek istiyorsanız, nötr kına uygulayabilirsiniz.
– Natürel boyaların özelliği; birleşim ile elde edilmiş boyalarınkine oranla çok daha küçük olan molekülleridir. Bu özellik onların saç telinin tümüne ve özellikle saç telini oluşturan kabuğa nüfuz etmelerini sağlar. Böylece dolaysız boyaların yaptığı gibi saç renginin geneliyle bütünleşirler.
– Natürel boyalar şampuanlamayla yok olur. Kumpaslı olarak kullanılırsa yoğunlukları çoğalır. Zira saçta hali hazırda var olan boyanın üzerine tutunurlar. Böylece natürel boyalar, saçın genel bütünlüğünü bozmadan saç renginin sabit tutulabilmesi açısından verimlidir.
– Kimyevi boyalara oranla daha uzun bir bekleme müddetiyle uygulanmalıdırlar. Bu vakit genellikle bir saat olmasına karşın, her şey saçınızın natürel rengi ve niteliğine bağlı olarak dikkatle uygulanmalıdır. Misalin sarih renk saçta ‘havuç turuncusu ’ gibi bir netice istemiyorsanız, uygulama süresi kısa yakalanmalıdır.

Yafta konutta saç boyama nasıl yapılır konutta saç boyama teknikleri konutta saç boyamanın püf noktaları konutta saç nasıl boyanır saç boyama teknikleri saç boyamanın incelikleri saç boyamanın püf noktaları saç boyarken nelere dikkat edilmeli

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?