• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,30
Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak Estetiği OperasyonKulak Estetiği operasyon yaşı altı yaş ve üzeridir. Ufak yaşlarda operasyon yerel anestezi altında 13-14 yaşlardan sonra yerel anestezi ile yapılabilir. Operasyon kulak arttan yapılır. Kulak kepçesi arka tarafından ten kesilir, kıkırdak üzeri açılır. Kıvrım yapılmak istenen kıkırdak törpülenerek inceltilir. Daha sonra özel dikişlerle kıvrım biçimi verilir.Kıvrım biçimi verilirken kula kepçesinin baş ile […]

Kulak Estetiği Operasyon
Kulak Estetiği operasyon yaşı altı yaş ve üzeridir. Ufak yaşlarda operasyon yerel anestezi altında 13-14 yaşlardan sonra yerel anestezi ile yapılabilir. Operasyon kulak arttan yapılır. Kulak kepçesi arka tarafından ten kesilir, kıkırdak üzeri açılır. Kıvrım yapılmak istenen kıkırdak törpülenerek inceltilir. Daha sonra özel dikişlerle kıvrım biçimi verilir.
Kıvrım biçimi verilirken kula kepçesinin baş ile yaptığı açı ve aralık ölçülür. Bu aralık vasati yarım ila bir santim olabilir. Bundan sonra şayet kulak kepçesi üst kısımda dışa sürükleme varsa bu vaziyet dikişlerle düzeltilir.
Kulak memesi baş ile fazla açı yapıyorsa kulak memesini arkaya sürüklemek için yeniden özel dikişler konur. Kanama hakimiyeti yapıldıktan sonra ten kendi eriyen dikişlerle dikilir.
Kulak üzeri pansuman ile kapatılıp bandaj ile sarılır. Bandaj kanama olmasını önlemek için hafif tazyikli sarılır.

Yafta Kulak Estetiği Operasyonu kulak operasyonu nasıl olur kulak estetiği yaş hududu kulak estetiği yerel yapılırmı kulak operasyonu ne kadar sürer

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?