• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,30
Kulak Memesi Ameliyatı

Kulak Memesi Ameliyatı

Kulak MemesiKulak estetiği yapılırken çok değişik kulak biçimleri ile karşılaşıyorum. Bu farklara ayrıca biçimi de ilave edilmektedir. Hastaların çoğunda kulak kepçesini arkaya kıvırınca kulak memesi de arkaya doğru kıvrılmaktadır. Bu tip hastalarda kulak memesine ayrı bir teşebbüs gerekmez. Bu vaziyet operasyon evvelinde anlaşılabilir ve hasta ile konuşularak karar verilir.Kulak memesinin arkaya kıvrılmadığı ya da çok […]

Kulak Memesi
Kulak estetiği yapılırken çok değişik kulak biçimleri ile karşılaşıyorum. Bu farklara ayrıca biçimi de ilave edilmektedir. Hastaların çoğunda kulak kepçesini arkaya kıvırınca kulak memesi de arkaya doğru kıvrılmaktadır. Bu tip hastalarda kulak memesine ayrı bir teşebbüs gerekmez. Bu vaziyet operasyon evvelinde anlaşılabilir ve hasta ile konuşularak karar verilir.
Kulak memesinin arkaya kıvrılmadığı ya da çok fazla öne doğru kıvrık olduğu gidişatlarda kulak memesinin de düzenlenmesi gerekebilir. Bunun için kullanılacak yöntem kulak dokuları açıldığı zaman belirli olur. Kulak kıkırdağının kulak memesine kadar eriştiği gidişatlarda kıkırdak kuyruğuna konacak bir dikiş ile kulak memesi düzeltilir.
Kıkırdağın kulak memesine erişmediği hastalarda ise kulak memesi arttan doku çıkarılarak arkaya doğru kıvrılması sağlanabilir. Ancak kulak memesi ile alakalı teşebbüs kalıcı netice sağlamayabilir.
Kulak memesi içinde kıkırdak olmadığı için arkaya sürükleme emeliyle konulan dikişler ya da ten çıkarılarak dikilme yöntemi sonrasında kulak memesi zamanla hafifleyerek tekerrür daha önceki halini alabilir. Ayrıca kulak memesi arttan doku çıkarıldığında arka tarafında iz kalabilir.

Yafta Kulak memesi Kulak kırığı operasyonu kulak memesi kabarıklığı kulak memesi arkaya kıvrılması

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?