• DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,18
 • ALTIN
  %-0,34
 • BIST
  %0,76
Kulak Estetiğinde Doğacak Sorunlar

Kulak Estetiğinde Doğacak Sorunlar

Kulak Estetiği MeselelerKulak estetiği operasyonu güç bir operasyondur. Galibiyetli neticeler almak için deneyim koşuldur. Ayrıca her kulak birbirinden değişiktir hatta aynı hastanın iki kulağı çok değişik olabilmektedir. Kulak estetiği operasyonu ile iki kulağın tıpkı aynı olması beklenemez. Zira operasyonda yapılan, kulağın düz olan emin kısımlarına kıvrım oluşturarak arkaya doğru kıvrık durmasını sağlamaktır. Bu kıvrılma ile […]

Kulak Estetiği Meseleler
Kulak estetiği operasyonu güç bir operasyondur. Galibiyetli neticeler almak için deneyim koşuldur. Ayrıca her kulak birbirinden değişiktir hatta aynı hastanın iki kulağı çok değişik olabilmektedir. Kulak estetiği operasyonu ile iki kulağın tıpkı aynı olması beklenemez. Zira operasyonda yapılan, kulağın düz olan emin kısımlarına kıvrım oluşturarak arkaya doğru kıvrık durmasını sağlamaktır. Bu kıvrılma ile kulak ebatları da azıcık küçülür.
Ancak bu kıvrımları yaparken kulağın istenmeyen yerleri de kıvrılabilir. Misalin kulak üst kısmı telefon deformitesi denilen dışa doğru sürükleme yapabilir. Bu vaziyetin kesinlikle operasyonda düzenlenmesi gerekir. Yoksa saç bandı ile filan düzelmez. Yeniden kulak kepçesine kıvrım verilirken kulağın ne kadar kıvrılacağı, baş ile yapacağı açı ve aralık çok iyi ayarlanmalıdır. İşte iki kulağın denk olamsı gereken mevzu budur. Başka Bir Deyişle baş ile kulak arasındaki açı ve aralık denk olmalıdır. Ancak operasyon sonrasında dokularda birkaç milimetre hafifleme olabilmektedir.
Amerikan normlarına göre iki kulak arasında 3-4 milimetre fark olabilir. Zati bu fark gözle de anlaşılamaz. Ancak iki kulak arasında daha fazla ya da büyük bir fark varsa kulak dokularının yumuşaması için altı ay beklendikten sonra kolay bir dikiş ile bu fark düzenlenebilir. Deneyimli ellerde iki kulak arasında fark olması ya da sonradan açılma ihtimali % 2-3 etrafındadır.

Yafta kulak operasyonu nasıl olur kulak ameliyatindan doğacak meseleler kulak operasyon sonrası kulak operasyonu riski

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?