• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %-0,02
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %0,68
Makyaj Dersleri

Makyaj Dersleri

Doğru fondöten nasıl seçilir? Rengi: Deri renginize en yakın olan ton, renk açısından en doğru seçimdir. Fondöten seçerken şayet makyajlı değilseniz rengi alın ortası veya çene ucunuzda; makyajlı iseniz elinizin üstünde deneyin. Yapısı: Kullandığınız fondötenin yapısı cilt tipinize uygun olmalı: cildiniz basmakalıp veya karma ise akışkan akıcı ve hafif yapıda olanları; kuru ise krem yapıda […]

Doğru fondöten nasıl seçilir? Rengi: Deri renginize en yakın olan ton, renk açısından en doğru seçimdir. Fondöten seçerken şayet makyajlı değilseniz rengi alın ortası veya çene ucunuzda; makyajlı iseniz elinizin üstünde deneyin. Yapısı: Kullandığınız fondötenin yapısı cilt tipinize uygun olmalı: cildiniz basmakalıp veya karma ise akışkan akıcı ve hafif yapıda olanları; kuru ise krem yapıda olanları seçmelisiniz. Dikkat! Fondötenlerinizi olasıysa güneş koruma etmeni kapsayanlar arasından seçin.
Islatıcılı fondötenle günlük ıslatıcımı da kullanmalı mıyım? Elbette. Cildin öncelikle bakıma gereksinimi vardır. Paklik ve ıslatma cilt bakımının olmazsa olmaz kaideyidir. Islatıcılı fondötenler bu bakımın yalnızca eforunu ve tesirini artırırlar.

Hangi renk rimel sürmeliyim? Bu tercih gerçeğinde makyajınızda arzu ettiğiniz neticeye göre değişir. Genellikle göz rengi temel alınsa da, bu tamamen elde etmek istediğiniz makyaj stiline bağlıdır.
Şayet gözlerinize ışıltı vermek ve göz makyajınızı daha keskin hale getirmek istiyorsanız, göz renginiz ne olursa olsun siyah renk rimel kullanmalısınız.
Şayet göz renginizi ortaya çıkarmak ve renklerle oynamak istiyorsanız: Gözleriniz yeşilse, yeşil veya lal kırmızısı bir rimel Gözleriniz mavi veya griyse, mavi veya kahverengi bir rimel, Gözleriniz kahverengiyse, mavi, yeşil veya kahverengi bir rimel seçim edin.
Dudak Boyasımın kalıcılığını nasıl artırabilirim? Dudaklarınızı pudralayarak işe başlayın. Daha sonra dudak boyasınızla aynı tonlarda bir dudak kalemiyle dudak etrafınızı hafifçe apaçıklaştırın. Çizgiyi her zaman dudak dışından başlayıp ortaya doğru çizin. Dudak etrafınızı muntazamca tanımladıktan sonra, aynı dudak kalemiyle dudaklarınızın tamamını doldurun. En son dudak boyasınızı sürün, şayet dudak boyasınızı bir fırça ile uygularsanız daha kalıcı olacaktır. Dudak Boyasınızı uyguladıktan sonra bir kağıt mendille aşırısını alın ve dudak boyasınızı yine sürün. Oldukça kalıcı olduğunu göreceksiniz.
Göz etrafı neden özel bir bakım gerektirir? Aynanın karşısına geçin ve gözlerinize dikkatle bakın. Ne görüyorsunuz? İncecik, ipek gibi göz kapakları, değil mi? Göz etrafındaki ten suratın öbür bölgelerindeki tenden 10 kat daha incedir ve kan damarlarıyla daha az beslenir. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi en çok mimik yaptığımız bölgedir: gülerken, ağlarken, konuşurken… Netice: göz etrafı yüzde çizgilenmelerin başladığı ilk bölgedir. Bu sebeple özel bakıma gerçekten gereksinimi vardır.
Çizgi karşıtı bakımlara başlamanın ideal yaşı kaçtır? 25 yaşından itibaren güz ve/veya ilkbahar başlangıçlarında olmak üzere, senede 1 ve/veya 2 defa çizgi karşıtı anti-rides bakımlar uygulamak ileriki seneler açısından son derece bereketlidir. İhtiyarlama karşıtı anti-aging mahsullerin devamlı kullanımına ise genellikle 40 yaş etrafında başlamak daha doğrudur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?