• DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %-1,35
Profesyonel Makyaj Uygulamaları

Profesyonel Makyaj Uygulamaları

Profesyonel Makyaj deyince akan sular duruyor. Profesyonel Makyaj mevzusunda en çok sual soranlar, bir profesyonel makyaj uzmanı olmayı değil yalnızca kendiliğindene profesyonel makyaj yapmayı isteyen hanımlar oluyor.. Profesyonel Makyaj bölümümüz siz hanımlara profesyonel makyaj gizemlerini, makyaj şikelerini, yanılgı kapama usullerini anlatmak için hazırlandı. En sık sorulan sualler: Profesyonel Makyaj herkesce yapılabilir mi? Kendimize Profesyonel Makyaj […]

Profesyonel Makyaj deyince akan sular duruyor. Profesyonel Makyaj mevzusunda en çok sual soranlar, bir profesyonel makyaj uzmanı olmayı değil yalnızca kendiliğindene profesyonel makyaj yapmayı isteyen hanımlar oluyor..
Profesyonel Makyaj bölümümüz siz hanımlara profesyonel makyaj gizemlerini, makyaj şikelerini, yanılgı kapama usullerini anlatmak için hazırlandı.
En sık sorulan sualler: Profesyonel Makyaj herkesce yapılabilir mi? Kendimize Profesyonel Makyaj yapabilmek için Profesyonel Makyaj kursuna gitmemiz koşul mu? Biz gerçekten isteyen herkesin verdiğimiz bilgiler ışığında kendisi için profesyonel makyaj uygulamaları yapabileceğini düşünüyoruz. Makyaj sanatı; makyaj, makyaj şikeleri, makyaj gizemleri, makyaj teknikleri ve makyajın püf noktaları olarak adlandırlabilecek, yanılgısız makyaj yapmak için zorunlu tüm bir teçhizatı içerir.
Makyaj bir sanattır evet. Peki her kadın doğuştan makyaj sanatçısı ya da makyaj uzmanı mıdır.. Konutta kendi kendimize, Profesyonel makyaj kadar müthiş makyaj yapmamız olası müdür? İyi bir makyaj nasıl olur? Bu sualleri APlus Etiler Kuaför Profesyonel makyaj uzmanı Ceylan Aydın’a sorduk:

Makyaj daha doğrusu yanılgısız, Profesyonel makyaj konutta yapılabilir mi?
Makyaj, konutta yapıldığında da yanılgısız makyaj olabilir, evet. Ama bunun için hanımların en azından, makyaj şikeleri, makyaj incelikleri, makyaj gizemleri, artık ismine ne derseniz kısacası makyaj teknikleri mevzusunda bilgi sahibi olması gerekir..
– Makyaj teknikleri neden bu kadar ehemmiyetli?
Hepimiz ideal bir surat biçimiyle doğmuyoruz. Bu sebeple Surat Biçimlerine Göre Makyaj Teknikleri ve PROFESYONEL GÖZ MAKYAJI mevzusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Şu bir hakikat ki; Üçgen surat, oval surat, uzun surat, kare surat, yuvarlak surat Makyaj Teknikleri biçimlerine göre makyaj tekniklerini öğrenmek, en ehemmiyetli yanılgı kapama usulüdür.
Yanılgısız makyaj için, bu teknikleri öğrenmek yeterli mi peki?
Makyaj Teknikleri mevzusunda ne kadar akılda olsanız da iş bununla bitmiyor. Yanılgısız makyaj için ehemmiyetli etmenlerden biri de, makyaj malzemelerini doğru seçmek ve doğru kullanmak. Başka Bir Deyişle; Fondöten, Pudra, Kapatıcılar, Allık, Dudak Boyası, Rimel, Kalem, Eye-liner ve Far doğru seçilmez ve doğru kullanılmazsa yaptığınız makyaj yanılgısız olamaz.
Bunlar çok detaylı mevzular, hepimiz makyaj kursuna mı gidelim başka bir deyişle? Bunu mu öneriyorsunuz?
Hayır. Herkesin makyaj kursuna gitmesi pratik olarak olası değil. Ama şöyle bir hakikat var; siz müthiş makyaj yapmak istiyorsanız öncelikle; Surat biçimlerine göre makyaj, dudak biçimlerine göre makyaj, göz biçimlerine göre makyaj teknikleri mevzularında azami bilgi sahibi olmalısınız.
Zira ancak bu teknikleri kullanarak, suratınızda simetriyi bozan ayrıntıları ortadan kaldırabilirsiniz.
Ben, sitemiz hazırlanırken bu mevzuda hanımlara nasıl dayanakçı olabilirim diye çok düşündüm. Hiç değilse makyaj kılavuzu olabilmesi için “Profesyonel Makyaj” bölümnamı hazırladım. Orada surat biçimlerine göre makyaj, göz makyajı, dudak makyajı hakkında pratik bilgilerden tutun da Makyaj Personelleri, Doğru Uygulama ve Yanılgı Kapama Usulleri mevzularına kadar her şeyi bulabilirsiniz . Ve hatta alttaki ayrıntıları da tek tek ele aldım:
• Fondöten: Fondöten Nasıl sürülür? • Pudra: Kozmetik pudra çeşitleri ve uygulama biçimleri • Kapatıcılar: Kozmatik Kapatıcılar ve Yanılgı kapama • Allık: Allık Nasıl kullanılmalı? • Dudak Boyası: Dudak Biçimlerine Göre Makyaj • Rimel: Yanılgısız kirpikler • Göz Makyajı: Göz Biçimlerine Göre Makyaj
Makyaj ya da yanılgısız makyaj bu bölüm kılavuzluğunda netlikle konutta da yapılabilir.
Bu bilgiler için çok teşekkürler, o halde sitenin Profesyonel Makyaj bölümnamı iyice tahlilden aynanın karşısına geçmeyelim.
Bu arada sevgili hanımlar, Profesyonel Makyaj Televizyon starlarının makyözü, makyaj uzmanı CEYLAN AYDIN Uzmanı, A-Plus Etiler Kuaför Salonu makyözü Ceylan Aydın, oldukça deneyimli ve aranan bir sanatçıdır. Daha evvel Sinevizyon Ajans ’a bağlı olarak;
• “Size Anne Diyebilir Miyim?” • “Bir Prens Aranıyor” • “Gelinim Olur Musun?”
gibi iddialı ve çok izlenen programların da makyözlüğünü yapan Ceylan, hala ATV merkez stüdyolarında Kanal Makyözü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Peki Sevgili Ceylan, son olarak bize APlus Etiler Kuaför Salonu ve kuaförlerde yapılan Profesyonel Makyaj hizmetleri hakkında neler söylemek ya da önermek istersin?
Makyaj reyin değil ciddi bir iştir. Öncelikle şunu tüm hanımların kesin olarak kavramasını istiyorum: Makûs malzeme ve makûs makyöz; göze, cilde, dudaklara, boyuna vs. hasar verebilir. Hatta bu hasar bazen geri dönüşsüz olabilir!! Ben Profesyonel Makyaj bölümnamı sizin için hazırladım. Lütfen araştırınız, lütfen suratınızı her uzmanım diyene teslim etmeyiniz!
A-Plus Kuaför Salonu ’na gelince.. A-Plus Kuaför alıcı profili oldukça seçkindir. Biz genellikle ne istediğini bilen ve suratını iyi tanıyan hanımlara hitap eden kaderli bir salonuz. Bunun yanında danışmanlığımıza gereksinim dinleyen fertlere de “ben ne dersem o olur” edasıyla değil, kesinlikle ne istediğini kavrayıp, suratı hakkında bilgilendirerek, ortak bir dil geliştirmeye müteveccih bir ön çalışma yapmaktayız.
Makyaj, şaka kaldırmayan ciddi ve duyarlı bir sanattır. Bir makyaj uzmanının/sanatçısının çalışma alanı bildiğiniz gibi canlı insan suratıdır. Surat; gözler, dudaklar, alın, yanaklar, çene burun ve üzerine oturduğu boyunla bir tamdır.
Makyaj ve makyaj uzmanlığı, sık sık ressamlıkla karşılaştırılsa da aralarında ikisinin de elinde bir renk paleti ve fırça yakalamak dışında ortaklık yoktur. Bir ressam özel bir bezden yapım tuvaline usuna eseni, usuna esen renklerle yapma hürlüğüne sahipken, bir makyaj uzmanının çalışma alanı çok hassas bir yapıya sahip insan surat cildi, gözler ve dudaklardır. Bunun yanında hiçbir tuval bir ressama “beni şu renkle boya” demezken, makyaj uzmanı, öncelikle makyaj yaptığı ferdin şahsi zevkleri ve tutkuları istikametinde de hareket eder.
Makyaj, kalıplarla sınırlanamayacak bir sanattır ve bir makyaj uzmanı yaptığı işi yalnızca birkaç tekniğe uyarak değil, ruhunu katarak yapan bireydir. O sebeple, hakikat bir makyaj ustasının yaptığı makyaj genellikle konutta yapılamaz!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?