• DOLAR
  %-0,11
 • EURO
  %0,17
 • ALTIN
  %0,51
 • BIST
  %-0,49
Makyaj Fırçaları ve Çeşitleri

Makyaj Fırçaları ve Çeşitleri

Fırçanı doğru seç! Hoş bir makyajın gizemi, doğru fırçayı doğru emel için kullanmaktır.Makyaj yaparken kullandığımız malzemeler ve uygulama teknikleri büyük ehemmiyet taşır. Her ne kadar becerikli ve akılda parmaklar natürel görünen bir makyaj uygulamasının başroldeki oyuncuları olsa da daha profesyonel ve hatasız uygulama için makyaj fırçalarına lüzumumuz var. Makyaj çantamızın olmazsa olmazı, en temel ve […]

Fırçanı doğru seç! Hoş bir makyajın gizemi, doğru fırçayı doğru emel için kullanmaktır.Makyaj yaparken kullandığımız malzemeler ve uygulama teknikleri büyük ehemmiyet taşır. Her ne kadar becerikli ve akılda parmaklar natürel görünen bir makyaj uygulamasının başroldeki oyuncuları olsa da daha profesyonel ve hatasız uygulama için makyaj fırçalarına lüzumumuz var. Makyaj çantamızın olmazsa olmazı, en temel ve kullanışlı fırçalar hangileri?
Bir çok değişik fırça olması usunuzu karıştırmasın, hakikatinde hepsinin değişik misyonları var ama bunları bilmek hiç güç değil. Siz de fırçaları birbirinden ayırt edemiyorsanız ve hangisini ne yaparken kullanacağınızı hep karıştırıyorsanız, bu yazımıza bir göz atın derim. Fiziksel özellikleriyle ve işlevleriyle tüm makyaj fırçaları burda…

Far Fırçası Kısa ve yumuşak kıllardan oluşur. Kılları uca doğru yuvarlaklaşan cinsleri iyidir. Farı göz kapağına daha iyi yaymanı sağlar. Değişik iki renk kullanacaksan, bu renkleri daha iyi karıştırmana takviyeci olur.
Kapatıcı Fırçası Kılları kısa ve küt kesimlidir. Kapatıcının, sivilce izleri üzerine ve nezaretine daha iyi uygulanmasını sağlar. Fırça kapatıcıya daldırıldıktan sonra yumuşak değişlerle uygulama yapılır.
Pudra Fırçası Kılları uzun, sık ve yumuşaktır. Surata ve boyna pudranın en iyi biçimde dağılmasını sağlar. Sıkıştırılmış ya da toz pudra ile beraber rahatça kullanılabilir.
Allık Fırçası Çoğu zaman pudra fırçası ile karıştırılır. Farkları, pudra fırçasının kılları yukarıya doğru dağılır, allık fırçası ise daha düz durur. Kılları ne çok sert ne de çok yumuşaktır. Yanaklarda ve gözkapağında kullanılır.
Dudak Fırçası İnce ve sivriltilmiş bir yapısı vardır. Kılları çok yumuşaktır. Dudak hattı çizmek, fırça ile daha basittir. Dudak Boyasının daha iyi dağılmasını sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?