• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,17
 • ALTIN
  %1,00
 • BIST
  %3,14
Uzun Surat Makyajı

Uzun Surat Makyajı

Makyaj yaparken son trendleri ve moda renkleri takip etmek kadar, karakterimizi, sosyal statümüzü, saç, cilt, deri ve göz rengimizi ve en ehemmiyetlisi surat biçimimizi dikkate almak gerekmektedir. Böylece son derece natürel, hoş unsurlarımızı öne çıkaran ve şayet varsa bazı yanılgılarımızı basitçe saklayan bir netice elde edebiliriz. Uzun Surat Uzun Suratlarda daha canlı ve derin bir […]

Makyaj yaparken son trendleri ve moda renkleri takip etmek kadar, karakterimizi, sosyal statümüzü, saç, cilt, deri ve göz rengimizi ve en ehemmiyetlisi surat biçimimizi dikkate almak gerekmektedir.
Böylece son derece natürel, hoş unsurlarımızı öne çıkaran ve şayet varsa bazı yanılgılarımızı basitçe saklayan bir netice elde edebiliriz.
Uzun Surat
Uzun Suratlarda daha canlı ve derin bir ifade elde etmek için yapılacak harekâtın yüzdeki düz görüntünün giderilmesine müteveccih olması gerekmektedir. Yüzdeki uzunluk alın ya da çene kısmının genişliği ya da burun dudak arasının genişliğinden kaynaklanabilir. Bu kısımların daha az dikkat toplaması için doğru bir gölgeleme yapılarak geri çekilmesi gerekmektedir.

Her zaman olduğu gibi surata deri rengine uygun fondöten uygulanır. Özellikle alın ve çene kısmı yatay bir biçimde 1-2 ton koyu fondöten kullanılarak gölgelenir.
Allık elmacık kemiği üzerinden kulağa doğru yatay bir biçimde sürülür.
Kaşlar, gözler ve dudakların yatay boyanması daha iyi netice verecektir.
Ayrıca alın üzerine vazgeçilen perçem ve kaküller de uzun suratlarda güzel bir ifade oluşmasına destekçi olacaktır. Uzun suratlarda boyama ve gölgeleme harekâtlarının genellikle yatay uygulanmasının nedeni surata enine doğru çekilmiş bir görüntü vermek içindir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?