• DOLAR
  %-0,09
 • EURO
  %-0,20
 • ALTIN
  %0,82
 • BIST
  %0,46
Makyaj Yapımında Püf Noktalar

Makyaj Yapımında Püf Noktalar

Soğuk kış günlerinde cildinizin en büyük gereksinimi ıslatıcılar. Peki siz cildinizi ne sıklıkta ıslatıyorsunuz? Islatılan bir ciltte makyajın daha dolgun ve hoş durduğunu öğreniyor muydunuz? Çukurova Üniversitesi ÇÜ Adana İş Akademiyi AMESYO Cilt Bakımı ve Kuaförlük Kısmı öğretim görevlisi, Estetisyen ve Aromaterapi Uzmanı Zuhal Akbaba, yaptığı açıklamada, soğuk havalarda hoş ve sıhhatli bir cilde sahip […]

Soğuk kış günlerinde cildinizin en büyük gereksinimi ıslatıcılar. Peki siz cildinizi ne sıklıkta ıslatıyorsunuz? Islatılan bir ciltte makyajın daha dolgun ve hoş durduğunu öğreniyor muydunuz?
Çukurova Üniversitesi ÇÜ Adana İş Akademiyi AMESYO Cilt Bakımı ve Kuaförlük Kısmı öğretim görevlisi, Estetisyen ve Aromaterapi Uzmanı Zuhal Akbaba, yaptığı açıklamada, soğuk havalarda hoş ve sıhhatli bir cilde sahip olabilmek için ıslatıcı kullanılmasının ehemmiyetli olduğunu belirtti.

Akbaba, ıslatıcıyı kullanmadan evvel cildin kuru ve yumuşak bir fırça ile fırçalanması gerektiğini ifade ederek, bu operasyonun, cilt metabolizmasını süratlendireceğini söyledi.
Bakım mahsulleri kullanılmadan evvel cildin iyice arınılması, pakliğe ilk olarak ise cilt üzerindeki ölü katmanın atılması ile başlanılması gerektiğine dikkati sürükleyen Akbaba, bu operasyonun ardından yapılacak bakımın daha tesirli olacağını kaydoldu.
Akbaba, arınılmış, ıslatıcısı sürülmüş bir ciltte makyajın çok hoş duracağını belirterek, özellikle de kış aylarında ıslatıcı kullanılmadan makyaj yapılmaması gerektiğini bildirdi.
Bayanlara makyajda püf noktalarını da anlatan Akbaba, şunları kaydoldu:
“Kış renkleri bu yarıyıl çok yumuşak ve iç hafifleticidir. Lilalar, mürdüm eriği renkler, bordo ve fuşyalar insana huzur ve aynı zamanda canlılık verir. Bu arada kendine güvenen hanımlar, kış aylarında kırmızı dudak boyasından bırakmasınlar. Kırmızı dikkat çekici bir renk olduğuna göre, kırmızı tonlarda bir dudak boyası sürmek de bakışları üzerinizde toplar. Bu sebeple kırmızı dudak boyasıyla birlikte, kırmızı oje ve mercan tonlarında farlar kullanalım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?