• DOLAR
  %-0,22
 • EURO
  %-0,22
 • ALTIN
  %1,55
 • BIST
  %3,14
Makyajla Hatanızı Kapadın

Makyajla Hatanızı Kapadın

Suratınızdaki istenmeyen kirleri izleri kapatmak için Makyaj yaparken makyaj inceliklerini öğrenerek cildinizdeki istenmeyen kirleri yok edebilirsiniz. Makyaj yaparken kullanılan belirli kaideler ve usuller vardır. Sarih Renkler hatları ön tasarıya çıkartır, koyu renkler geri tasarıya atar. Hata kapatan hilelerSarih renk olarak saydam pudra, koyu renk olarak pudra veya allık kullanılabilir.Burun ile dudak arası uzun ise : […]

Suratınızdaki istenmeyen kirleri izleri kapatmak için Makyaj yaparken makyaj inceliklerini öğrenerek cildinizdeki istenmeyen kirleri yok edebilirsiniz. Makyaj yaparken kullanılan belirli kaideler ve usuller vardır. Sarih Renkler hatları ön tasarıya çıkartır, koyu renkler geri tasarıya atar. Hata kapatan hileler
Sarih renk olarak saydam pudra, koyu renk olarak pudra veya allık kullanılabilir.
Burun ile dudak arası uzun ise : Bu uzunluğu geri tasarıya alabilmek için burun ile dudak arasını boyamalısınız.
Burun ile dudak arası dar ise : Çok dar olan bu bölgeyi ön tasarıya çıkarmak için sarih renklerle boyamalısınız. Burun
Düzeltme Teknikleri
Minik Burun : En ideal burun biçimidir. Fakat yüzde kaybolacak, balansı bozacak kadar minik ise ve gözler kocamansa burunu ön tasarıya çıkarmak gerekir. Bunun için de burun kemiği ve kanatlarını tamamiyle sarih renk fondoten ve pudra uygulamalısınız.
Düz ve Kısa Burun : Bu tip burunlarda burnun bitimine ve iki kaşın arasına sarih renk fondoten ve pudra sürülür. Bu sayede burun azıcık daha uzun görünür.
Uzun Burun : Burnun uzun olan alt uç kısmına koyu renk fondoten ve pudra ile gölge yapılarak uzunluk geri tasarıya alınır.

Burnunuzu uzun buluyorsanız; Kaş başlarınızın burna çok yakın olmamasına dikkat edin. Burun kökü ve ucuna gölgeleme yapın. Alnınızı ve çenenizi çıkık göstererek burnu daha ehemmiyetsiz kısalıkta olduğunu vurgulayabilirsiniz.
Kemikli Burun : Burundaki kemiğin üzerine koyu renk fondoten ve pudra sürülür. Bu sayede koyu renkle kemikli kısım geri tasarıya alınır.
Büyük Burun : Bu tip burunlarda, koyu renk fondoten ve pudra ile burun biçimi yine tanımlanır. Gözlerden başlayarak, burnun iki yanına inen gölgeler burun kanatlarına dağıtılır. Burun daha ince ve zarif gözükür.
İşte size bir kaç tüyo… Burnu kısaltmak için uç kısmını gölgeleyin ama allık ile kırmızı fırça vuruşu burnu daha şiş gösterir unutmayın. Burnunuza yaptığınız gölge oyunlarını güneş ışığında hakimiyet etmeden dışarı çıkmayın, eliniz alışıncaya kadar kir yapabilirsiniz. Makyaj profesyonelliği zamanla olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?