• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,17
 • ALTIN
  %1,00
 • BIST
  %3,14
Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyajda bazen öyle yanılgılar yapılır ki, netice sizi hoşlaştırmak yerine çirkinleştirir… Bayanların en büyük hoşluk gizemidir makyaj. Cildinizdeki hataları kapatır, kendinizi iyi sezdirir. .Fakat bazen öyle yanılgılar yapılır ki makyaj sizi çirkinleştirir. Bir hoşluk adımı daha atmadan makyaj yaparken yapılan kusurları gözden geçirin.. Makyaj yaparken dikkat Dudak kaleminin koyu renk olması – Koyu renk bir […]

Makyajda bazen öyle yanılgılar yapılır ki, netice sizi hoşlaştırmak yerine çirkinleştirir… Bayanların en büyük hoşluk gizemidir makyaj. Cildinizdeki hataları kapatır, kendinizi iyi sezdirir. .Fakat bazen öyle yanılgılar yapılır ki makyaj sizi çirkinleştirir. Bir hoşluk adımı daha atmadan makyaj yaparken yapılan kusurları gözden geçirin..
Makyaj yaparken dikkat
Dudak kaleminin koyu renk olması
– Koyu renk bir dudak kalemi ancak koyu renk bir dudak boyasıyla işe fayda. Başka cinsli dudağınızın üstüne bir millete çizilmiş gibi durur. Bu kusuru düzenlemek için sarih renk bir dudak kalemi ile dudak çevresindeki gölgeleri alın.
Islatıcıdan hemen sonra makyaja başlamak
– Pudra, fondöten ya da kapatıcıdan hemen once ıslatıcı sürdüyseniz makyajınız her yere bulaşır ve renkler birbirine girer. Bu yanılgının yinelenmemesi için ıslatıcıyı sürdükten sonra 10 dakika bekleyin.
Çok sarih renk kapatıcı kullanmak
– Kapatıcının emeli suratınızda saklanması gereken kirleri, göz altındaki morlukları yok etmektir. Şayet derinizden çok daha sarih renk bir kapatıcı kullanırsanız gizlemek istediğiniz bölge daha çok göz önüne çıkar. Bu kusuru düzenlemek için cildinize uyan bir kapatıcı alın; mesela cildinizin bir ton sarihi olabilir.

Allığın çok koyu renk olması
– Elmacık kemiklerinizi besbellileştirmek için koyu renk allık kullanırsanız emin olun istediğinizden çok daha fazla dikkat toplar. Ve koyu renk allık suratınızı lekeli gibi gösterir. Natürel bir görünüm için çok koyu olmayan bir allık kullanın.
Çok parlak renkler kullanmak
– Koyu pembe ya da turuncu özel bir gün için ideal tercih olabilir fakat günlük yaşantınızda bu renkler sizi hem çok mübalağalı hem de daha yaşlı gösterir. Bu kusuru düzenlemek için günlük yaşamda daha natürel renkleri seçim edin; misalin kahverengi, bej gibi. Bu tonlar her cilt tipine uyar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?