• DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,38
 • ALTIN
  %0,39
 • BIST
  %-1,07
Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür Nasıl Yapılır?

Tirnaklarinizi küt ve kisa kesin. Manikür yaptirmiyorsaniz tirnaklarinizi aksamdan 15 dakika ilik zeytinyagi ve limon suyuna batirip bekletin. Tirnak etlerini kestirmek yerine itin. Süreceginiz ojenin kesinlikle dudak boyası rengine yakin olmasi gerekir. Çok koyu tonlar yerine açik olanlari seçerseniz küçük yanılgılar görünmez.Tirnaklarinizdaki ojeyi aseton yerine, daha saglikli olan oje çikarici mahsullerle silin. Eger aseton kullaniyorsaniz […]

Tirnaklarinizi küt ve kisa kesin. Manikür yaptirmiyorsaniz tirnaklarinizi aksamdan 15 dakika ilik zeytinyagi ve limon suyuna batirip bekletin. Tirnak etlerini kestirmek yerine itin. Süreceginiz ojenin kesinlikle dudak boyası rengine yakin olmasi gerekir. Çok koyu tonlar yerine açik olanlari seçerseniz küçük yanılgılar görünmez.
Tirnaklarinizdaki ojeyi aseton yerine, daha saglikli olan oje çikarici mahsullerle silin. Eger aseton kullaniyorsaniz ardindan ellerinizi yikayin.
Tirnaklariniza daha yumusak olan karton törpü kullanin. Metal törpü nemi alir. Tirnaklarinizi 5 dakika sabunlu ilik suda bekletin. Ellerinizi kurulayip tirnak etlerinizi kürdanla geri itin. Ellerinizi yikayip kurulayin ve dilediginiz ojeyi tirnaklariniza sürün.,
6 Adımla Manikür Yapımı
Eller hoşluğun olduğu kadar pakliğinde göstergesidir. Kuaföre gitmekten usandım diyorsan işte sana 6 adımda pratik manikür kılavuzu…
1 Tırnaklar için yapılmış özel tahta çubuklar takviyeyi ile tırnak etlerini geriye doğru hafifçe itin. Bu çubuğun ucuna kütikül giderici losyon damlatırsanız daha iyi olur.

2 Çift taraflı bir törpü kullanarak, yumuşak hareketlerle tırnaklarınızı şekillendiriz. Doğru törpüleyip törpülemediğini bilmek için tırnaklarınızı daha önceki bir kilotlu çorap üzerinde dolaştırın. Şayet tırnaklarınız takılmıyorsa doğru yoldasınız.
3 Törpüleme harekâtı bittikten sonra ellerinizi sıcak suda 15 dakika bekletin. İçine de bir ölçü şampuan yada yarım limonun suyuna ilave edebilirsiniz. Etleriniz yumuşadığında ellerinizi sudan çıkart.
4 Kütikül giderici bir kremle tırnaklarınıza masaj yapın. Gizeme geldi yumuşattığınız tırnak teninizi kesmeye … Bunun için kütikül makasına gereksiniminiz olacak. Çok yavaş hareketlerle yaparsanız hasar vermemiş olursunuz.
5 Asetonlu pamukla tüm tırnak yüzeyini ovun. Bir virane olup olmadığını hakimiyet edin. Hiç bir şey kalmadığında tırnaklarınız oje için hazır demektir. Bunlardan da kurtulduktan sonra el kremiyle ellerinize masaj yapın.
6 Renk zamanı! Fırçanın üzerine minik bir ölçü oje alın ve tırnağınızın ortasından başlayarak boyayın. Tırnak üç darbede tamamen boyanmış olmalıdır. İkinci katı sürmeden evvel birkaç dakika beklemeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?