• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %0,72
 • BIST
  %3,14
Masaj Yaparak Buruşukluğu Önleyin

Masaj Yaparak Buruşukluğu Önleyin

Buruşukluk yaşlılığın ilk bulguları olarak suratımızda ortaya çıkmaktadır. Buruşuklukları gidermek ve korunmak için uygulamanız gereken kolay egzersizlerle buruşukları cildinizden uzak yakalayabilirsiniz. Savaş açın, farkı görün Başınızı dik tutun. Kollarınızı omuz hizasında kaldırın ve ellerinizi başınızın üzerine koyun. Baş parmaklarınızla başınızın ardı bastırın, diğer dört parmağınız saç diplerinizin hizasında alın bölgesinde olsun. Şimdi dört parmağınızı, baş […]

Buruşukluk yaşlılığın ilk bulguları olarak suratımızda ortaya çıkmaktadır. Buruşuklukları gidermek ve korunmak için uygulamanız gereken kolay egzersizlerle buruşukları cildinizden uzak yakalayabilirsiniz.

Savaş açın, farkı görün Başınızı dik tutun. Kollarınızı omuz hizasında kaldırın ve ellerinizi başınızın üzerine koyun. Baş parmaklarınızla başınızın ardı bastırın, diğer dört parmağınız saç diplerinizin hizasında alın bölgesinde olsun. Şimdi dört parmağınızı, baş parmağınızın hizasına doğru baş teninizde güçlü bir tazyik oluşturacak biçimde bastırın. Parmaklarınızı hür vazgeçin ve aynı egzersizi üç kere yineleyin. Teklifimiz: Bu egzersizi haftada üç kere yineleyin. Bir ayın sonunda ilk farklılıkları fark edeceksiniz.
Göz altı torbaları Her iki baş parmağınızı ensenizin üst tarafına bastırın. Diğer parmaklarınızı göz hizasında şakaklarınıza koyun. Şimdi parmaklarınızı şakaklardan baş parmaklarınıza doğru yumuşak hareketlerle geriye doğru itin. Tüm parmaklarınız kulaklarınızın artta bir araya geldiğinde 5 saniye süresince iki baş parmağınızla ensenize güçlü bir baskı uygulayın. Daha sonra parmaklarınızı rahat vazgeçin ve egzersize yine başlayın. Aynı hareketi 3 kere yineleyin.
Teklifimiz: Şayet bu egzersizi haftada 3 kere tekerrürlerseniz, ilk neticeleri bir ayın sonunda almaya başlarsınız.
Göz etrafı
Her iki elinizi rahat bir biçimde ellerinizin üstü dışarıyı gösterecek biçimde şakaklarınızın üzerine koyun. Ellerinizi kulak hizasına doğru sürüklerken yüzünüze gerginleştiğini sezeceksiniz. Bu sırada gözleriniz sıkıca kapalı olsun, öyle ki, göz kapaklarınızdaki titremeyi sezin. Gerginliği çözdükten sonra egreszisi yine yineleyin.

Üst göz kapakları Gözlerinizi kapatın. İşaret parmaklarınızla göz kapaklarınızı içeriden dışarıya doğru tazyik oluşturacak biçimde bastırın. Bu sırada gözlerini açmayı deneyin, ama parmaklarınızın baskısından bu muhtemel olmayacaktır. Bu egzersiz göz kapağı adalelerini kuvvetlendirecek, sarkmalarını yasaklayacaktır.
Dudak etrafı Dudak etrafındaki elastikiyetini kaybetmiş cilt için parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun. Parmak uçlarınız ağız hizasında olsun ve ellerinizle suratınızı yukarıya doğru kaldırın. Bunu yaparken suratınızda başka buruşuklukların olmamasına dikkat edin. Dudaklarınızı sanki “o” diyecekmiş gibi açın. Aynı anda ağzınızı kapatmaya çalışın. Bu sırada suratınızda oluşan güçlü gerginliği hissedeceksiniz.
Düz bir boyun için Sağ elinizi sol şakağınızın üzerine koyun. Sağ eliniz başınızı sola sürükleyecektir. Bu sırada karşı bir baskıyla boyun adalelerinizi hareket ettirin. Şimdi sol elinizi sağ şakağınızın üzerine koyun ve aynı hareketi yineleyin.
Hoşluk noktaları Yüzdeki adalelerin uyuşukluğunu önlemek için Çinlilerin keşfettiği ve hoşluk noktalarını stimüle eden bir masaj formu var. Kumpaslı olarak yapılan günlük egzersizler, parmak uçlarıyla bedenin değişik noktalarına yapılan askı hareketleri, cildin ihtiyarlama sürecini yavaşlatıyor ve aynı biçimde buruşukluk oluşumunu yasaklıyor. Değişik noktalardan şakaklara doğru yapılan yumuşak parmak hareketleri, cilde gerginleştirici tesir sağlıyor.

Yafta cilt buruşukluğu nasıl giderilir? cildin kırışmaması için cilt buruşukluğuna çözüm cilt buruşuklukları rehabilitasyonu cilt buruşukluklarına natürel çözümler cilt buruşukluklarını önlemek için buruşukluk giderici maske tarifleri buruşuklukları önlemek için

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?