• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %-0,02
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %0,68
Peeling Ve Faydaları

Peeling Ve Faydaları

Tarih evveli devirlerde insanlar bazı nebatları tenin ihtiyarlamasına karşı rehabilitasyon edici olarak kullanmışlar.Günümüzde ise peeling uygulamalarıyla tenin en üst katmanı uzaklaştırılarak ince buruşukluklar ortadan kaldırılabiliyor. Yüzeysel PeelingYüzeysel peelingle ince buruşukluklar yokedilirken gözün dış kısmındaki kaz ayakları ve kaşların arasındaki buruşukluklar ortadan kaldırılamıyor. Tenin en üst katmanı bir kaç gün içinde dökülüyor ve 5-6 ay süresince […]

Tarih evveli devirlerde insanlar bazı nebatları tenin ihtiyarlamasına karşı rehabilitasyon edici olarak kullanmışlar.Günümüzde ise peeling uygulamalarıyla tenin en üst katmanı uzaklaştırılarak ince buruşukluklar ortadan kaldırılabiliyor.

Yüzeysel Peeling
Yüzeysel peelingle ince buruşukluklar yokedilirken gözün dış kısmındaki kaz ayakları ve kaşların arasındaki buruşukluklar ortadan kaldırılamıyor. Tenin en üst katmanı bir kaç gün içinde dökülüyor ve 5-6 ay süresince ayda bir olmak üzere yüzeysel peeling uygulanmasının yapılması öneriliyor. Genel olarak bu harekât için glikolic asidvirg resorsinol ve salisilik asid gibi kimyevi maddeler kullanılıyor.
Derin Peeling Phenol Peeling
Derin peelin genellikle fenol phenol kimyevi maddesi kullanılarak yapılır. Atama harekâtından sonra buruşukluklarda da büyük ölçüde düzelme görülür. Lazer ve dermabrazyondan genellikle daha iyi netice veriyor. Özellikle sarih derili bireylerde seçim ediliyor zira harekât sorasında sarih renkte kirler kalabiliyor.
Orta Dereceli Medium Peeling
Ciildin canlılık kazanması ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasında peeling oldukça tesirli bir yöntem. Hem ince buruşuklukları ortadan kaldırıyor hem de cilt kirlerini düzenlemeye dayanakçı oluyor. İltihaplı Sivilce sıkarlarının ve derin buruşuklukların rehabilitasyonunda pek de tesirli değil. Ciltte sıkılaşma da sağlayan medium peelingvirg ciltte kir de vazgeçmiyor ve seans yarım saatte sonlanıyor.
Mikropeeling
Yüzdeki pürüzleri eksiltiyor cildi yumuşatıyor gözenekleri küçültüyor ve kirleri eksiltiyor. Mikropeelingde de yüzeysel ten katmanı dökülür ama bu dökülme öbür peling yöntemlerindeki kadar besbelli olmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?