• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %0,31
 • ALTIN
  %0,15
 • BIST
  %0,04
Saç Bakım İpuçları

Saç Bakım İpuçları

Hoşluk hususunda her ne varsa merak ettiğiniz sizin için inceleyip bilgilerinize sunmaya devam ediyoruz. Saç bakımı başlı başına bir uzmanlık.. Bu mevzuda muzdarip misiniz? Saçlarınıza gösterdiğiniz alakanın karşılığını alamıyor musunuz? En aktüel saç bakım ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Her saç tipine ayrı ayrı uygulayabileceğiniz ve tam bunları konutta, kendiniz, kuaförünüze gerek dinlemeden muvaffak olabileceksiniz. Cilt bakımı […]

Hoşluk hususunda her ne varsa merak ettiğiniz sizin için inceleyip bilgilerinize sunmaya devam ediyoruz. Saç bakımı başlı başına bir uzmanlık.. Bu mevzuda muzdarip misiniz? Saçlarınıza gösterdiğiniz alakanın karşılığını alamıyor musunuz? En aktüel saç bakım ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Her saç tipine ayrı ayrı uygulayabileceğiniz ve tam bunları konutta, kendiniz, kuaförünüze gerek dinlemeden muvaffak olabileceksiniz. Cilt bakımı ve hoşluk ismine her mevzuda olduğu gibi saç bakımında da patentli adres Www.Kadinay.Net onurla sunar!..
  İnce Saçları Silikonla Destekleyin İnce saçlar en çok tesadüfülen saç şikayetlerinden biri ve çok az kadın bu vaziyetin önüne geçebilecek usuller öğrenir. Dimetikon veya cyclomethicone gibi silikon mahsulleri kullanarak daha dolgun saçlar yaratabilirsiniz. Ayrıca saçlarınız bu gidişatta yağlı gözükmez. Duruladıktan sonra saçınızda silikon kalabilir.   Sıhhatli Saçlar İçin Balık ve Fındık Yiyin Beden için besleyici özel sıhhatini de aynı doğrultuda teşvik eder. Protein ve omega-3 yağ asitleri, somon ve fındık gibi gıdalar sıhhatli saçlar üretir. Yapraklı sebzeler, fasulye, havuç ve içinde bulunan yiyecek maddeleri de saçınız için iyidir. Çinko, biotin, veya protein gibi bazı gıdaların yetersizliği, kırılgan saç veya saç dökülmesine yol açabilir.     Ilık Su İle Parlaklığı Gözetin Sıcak su, natürel bir klima görevi yapar ve saçınıza parlaklık verir. Soğuk su ile saçınızı deviremeyin. Sıcak su kullanın ve şampuan ile saç teninize masaj yaparak şımartın. Sonrasında saçlarınızın daha parlak ve bakımlı göründüğünü fark edeceksiniz.
    Saç Kırıklarınızı Protein İle Rehabilitasyon Edin Saçı aralıksız boyama, biçim verme, perma vs. tam uygulamalar saçın dış katmanına hasar vererek yıkım olmasına ve saç kırıklarına neden olur. Neyse ki protein kapsayan saç bakım mahsulleri bu mevzuda size dayanakçı olacaktır. Fakat buradaki en ehemmiyetli etmen, bakımı aralıksız yapabilmeniz olacaktır. Saçın dış katmanının onarımı azıcık zaman ister, dolayısıyla uyguladığınız bakımı aralıksız tutun ve önemsememe etmeyin.
    Kızıl Saç Avantajı Saçlarınızla alakalı tüm özellikler genlerinizde saklıdır. Kızıl saçlıların nasıl saç telleri kalın ve parlaksa, sarışınların ki de ince telli ve çok rakamdadır. Fakat tam bu özelliklerin yanı gizeme saçınızın görünümünün hoşluğu uyguladığınız bakım tekniğinden geçer. Başka Bir Deyişle saçınızın performansını rengi ile de tanımlayabilirsiniz. Şayet saçlarınız çok ince telliyse, kurutma sırasında düşük ısı uygulamalısınız.
    Kepek Rehabilitasyonu Kepek, kafa teninin kurumasından kaynaklanan bir vaziyettir fakat yağ kapsayan bakım mahsulleri ve şampuanlar bu vaziyeti daha da tetikleyebilir. Bu cins bir probleme sahipseniz şayet yağ kapsayan mahsulleri kllanmamaya dikkat edin. Saçınızı yıkadıktan sonra iyice durulamaya belli dikkat edin.
    Yüksek Enerjili Saç Kurutma Cihazlarına Dikkat! Harcayıcı raporları saç kurutma aygıtlarının hemen hepsinin aynı zamanda saçı kuruttuğunu gösteriyor. Yükse enerjili makinelerin saçlarınıza hasar vermemesine dikkat edin. Yüksek ses çıkaran mahsulleri kullanmamaya özen gösterin. Bazı raporlar kimi saç kurutma makinelerinin çim aygıtlarından farksız bir ses çıkardığını gösteriyor..
    Fırça Kullanımından Kaçının Çoğu insan günde takribî vasati 50-100 saç teli kaybeder fakat siz kadınlar olarak kullandığınız saç fırçalarına dikkat etmelisiniz. İyi olmayan bir fırça size daha büyük kayıplar verdirecektir. Bu sebepten dolayı saç kaybınızı en aza indirgemek için; saçınız ıslakken top-uçlu bir fırçayla tarama harekâtını uygulamanız olacaktır.
    Saçınıza Hasar Veren Saç Tarzlarından Kaçının Saçınızı sıkı bağlamanız veya örgü yapmanız saç kırılmalarına ve saç köklerine hasar verebilir. Hatta saç kaybına neden olabilir. Saçlarınıza yaptığınız ağır eklentiler saç köklerinize ağırlık olarak baskı uygulayarak zarar verebilir. Dermatologlar 3 aydan fazla süreli saç eklentilerini netlikle nasihat etmiyorlar. Islak saç en kırılgan saçtır ve bu biçimde saçınızı bağlamamalı ve örgü yapmamalısınız.

  Markaların Cüzdanınızı Boşaltmasına İzin Vermeyin! Özel markaların mahsullerine ne kadar para tüketiyorsunuz? Bu mahsuller natürel nebat özleri kapsayabilir fakat bu herşey anlamına gelmez. 1700 harcayıcı raporundan elde edilen neticelere göre ucuz sampuanların pahalı olanlara mukayeseyle daha iyi performanslar sergiledikleri tespit etilmiştir. Şampuan veya saç bakım mahsulleri satın alırken, maliyeti değil!, saç tipiniz, yağ oranı, saç renginiz gibi etmenler tanımlayıcı olmalıdır.
    Beyazlarınızı Kapatmak İçin Nazik Renkler Kullanın Saçlar yaş ilerledikçe sadece beyazlamaz. Beyazlayan saçlar aynı zamanda eforsuzlaşır, kırılır ve daha yavaş gelişir. Kırık saçların kesimi basmakalıp saç kesimi gibi olmamalıdır ayrıca ,Kozmetik Cildiye Mecmuası editörü dermatolog Zoe Draelos olgun saçlarda kullanılan kimyevilerin hasarı en aza indirgeyecek biçimde kullanılması gerektiğini belirtiyor.
    Kış Aylarında Buklelerinize Dikkat Edin Nem, kış aylarında buklelerinize ve kıvırcık saçlarınıza perişan bir görünüm kazandırabilir. Fakat nem düşük olduğunda saçlarınızda daha çok sabit elektrik mevcut bulunur. Elektriklenmeyi hakimiyet eden bakım mahsulleri kullanabilirsiniz. PH balanslı şampuanlar bu mevzuda size dayanakçı olacaktır.
    Kıvırcık Saçlı Kadınlar, Fırçalarınızı Unutun Kıvırcık saçların kırılma, müesseseye olasılığı değişik saç tiplerine göre çok daha fazladır. Daha nazik bir biçimde taranmalı ve fırçalanmalıdır. Polimer saç bakım mahsulleri kıvırcık saçlarınızı daha yumuşak ve bakımlı hale getirme mevzusunda yeterli olacaktır. Saçlarınıza hasar verebilecek ütü, düzleştirici gibi makinelerin kullanımında fazlaya kaçmayın.
    Fazla Renk Farklılıklarından Kaçının Belkide siyah saç özlemiyle yanıp alevlenen bir sarışınsınız, veya bütün tersi bir esmer. İstediğiniz saç rengine sahip olmak elbette ki hakkınız fakat bu gidişatta tanımlayıcı tamamen zevkleriniz olmamalı. Fazla renk farklılıklarının saçlarınıza ciddi zararlar vereceğinin farkında olmalısınız. Dermatologlar saç renginiz de en fazla 3 ton renk farklılığı yapmanız mevzusunda sizi uyarıyor..

    Saç Boyasının Bilinmez İstikametleri Saç boyası sık sık saç can vermelerine, kırılmalarına, incelme, eforsuzlaşma gibi bir hayli negatif netice doğurabilir fakat genel beden sıhhati üzerinde bir tesiri olduğu görülmüyor. Bazı çalışmalar saç boyasının kanser üzerinde tetikleyici olduğunu iddia etsede Amerikan Kanser Derneği bu iddiayı geçersiz buluyor. Yarı kalıcı ve oksidatif kalıcı boyalar ile alakalı büyük evhamlar gündeme getirilmiştir.
    Fön Cihazına Azıcık Ara Verin Saçınızı yıkadığınızda kurutma emelli olarak fön aygıtına müracaat etmeniz saçınıza hasar verebilir, müesseseye, kırılma ve dökülmelere neden olabilir. İnce telli saçlar sıcağa karşı dayanıksızdır ve bu mevzuda dikkat edilmelidir. Saçınıza biçim vermeden evvel bakım kremi uygulamanız besleyici olabilir.
    Saçınızı Güneşderi Gözetin Güneş cildinize olduğu gibi saçınıza da nazik olmayabilir. Güneşe maruz kalındığında özellikle boyalı saçlarda müesseseye kollanabilir. Bu vaziyetin önüne geçme ismine hafif bir saç spreyi kullanabilirsiniz veya güneşi geçirmeyen şık bir şapka seçim edebilirsiniz. Yaz bitiminde saçlarınızdaki canlılığı uyguladığınız bakım sayesinde keşfedebilirsiniz.

    Suya Girmeden Evvel Saçınızı Yıkayın Havuza girmeden evvel kesinlikle saçınızı yıkayıp bakım uygulayın. Bu uygulama havuza girdiğinizde saçınıza temas edecek tam kimyevilerin saçınızı etkilememesi ismine gözetici bir gidişat sağlar. Kullanacağınız pH balanslı mahsuller bu hususta size dayanakçı olacaktır.
    Saçınıza Mola Verin Gerçeğinde saçlarınızın kendini bulup efor kazanması için yapacağınız en ehemmiyetli şey; hiçbir şey. Her gün uyguladığınız tarama, fırçalama, fön, kimyevi bakım mahsulleri saçlarınızı elbette yıkım edecektir. Bu vaziyetin önüne geçebilmek için uygulanacak en hoş yol saçınıza 1-2 gün mola verip kendi haline vazgeçmektir. Aşınmış saçlar geliştikçe, yeni sihrimeler meselesiz olacak ve saç sıhhatiniz istediğiniz ebada gelecektir.       Saçınızdaki En Küçük Bir Farklılığın Farkında Olun Ani farklılıklar, saç kırılmaları veya dökülmeleri büyük meselelerin habercisi olabilir. Misalin, saç dökülmesi, tiroid hastalığı, demir yetersizliği, ya da otoimmün bir hastalığa neden olabilir. Bazı ilaçlar da saç kaybına neden olabilir. Saçınızın gidişatındaki farklılıklar hakkında bir evhamınız varsa, kesinlikle bir dermatolog müracaat etin.  

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?