• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %0,72
 • BIST
  %3,14
Selülitten Kurtulma Yolu

Selülitten Kurtulma Yolu

Sevgili Okurlarımız; Selülit her kadının başlıca kasvetidir. Bu kasveti ortadan kaldırmak için cinsli yollara baş vurulmuş ve sıhhatli verim pek çok kere elde edilmemiştir. Uzman Dr. Nihat Dik, bayanların özellikle yaz aylarında fobili düşü olan selülitten kurtulmanın ve yaz ayına girmeden alınacak minik tedbirlerle muhtemel olduğunu belirterek, selülitleri önlemek için 37 açıklamadan oluşan verimli bilgilerini […]

Sevgili Okurlarımız; Selülit her kadının başlıca kasvetidir. Bu kasveti ortadan kaldırmak için cinsli yollara baş vurulmuş ve sıhhatli verim pek çok kere elde edilmemiştir. Uzman Dr. Nihat Dik, bayanların özellikle yaz aylarında fobili düşü olan selülitten kurtulmanın ve yaz ayına girmeden alınacak minik tedbirlerle muhtemel olduğunu belirterek, selülitleri önlemek için 37 açıklamadan oluşan verimli bilgilerini selülit problemi olan şahıslara konuştu. Her geçen gün yeni çıkan kozmetik mahsullerle ya da teknolojik büyümelerle bayanları bu tasadan kurtarmak isteniyor fakat çoğu zaman yüzde surat galibiyetli olmak muhtemel olmuyor.İşte sizlere Www.Kadinay.Net Farkıyla 37 Yol ve Selülite Son yöntemimiz.. 1- Sabah kalkar kalkmaz ve akşam uyumadan evvel ılık su içine limon sıkıp için. 2- Televizyon karşısında ya da kitap okurken atıştırmayın. 3- Azar azar ve sık sık yemeyi seçim edin, asla aç kalmayın. Balanslı ve kumpaslı beslenmeyin, tek tip yiyecek tüketiminden bırakın. 4- Asla çok düşük kalorili ve şok perhizler uygulamayın. 5- Kahvaltınızı güçlü akşam yemeğinizi çok hafif yemeyi seçim edin. 6- Soya lesitini PPC kapsayan kremler kullanın. 7- Bol su için. Öğünlerden 30 dakika evvel 1-2 kadeh su için. Yemek sırasında ise su içmeyin. 8- Tuz tüketimini eksiltin. 9- Kese yapın, sıcak ve soğuk duş alın. 10- Çay, kahve, kola, soda, içecek ve içki tüketimini eksiltin. 11- Taze bunalmış meyve suları ve nebat çaylarını seçim edin. 12- Haftada 4- 5 gün 30-45 dakikalık tempolu yürüyüş yapın. 13- Yüksek topuklu pabuçlar ve dar elbiseleri seçim etmeyin. 14- Meyvenizi yemek aralarında yemeyi seçim edin. 15- Porsiyonlarınızı eksiltin. 16- Yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalayın. 17- Sakız çiğnemeyin, çok ivedi acıktırır. 18- Kullanmak istediğiniz aygıtların hangi tip selülit için olduğunu ve selüliti giderme usulünü kesinlikle bilin. 19- Elma, armut ve bunun gibi meyveleri lifli oldukları için kabukları ile yiyin. 20- Beyaz ekmek yerine, kepek ekmeği seçim edin. 21- Süt, peynir, yoğurt gibi mahsullerin light olanını seçim edin. 22- Natürel şeker yerine, tatlandırıcılar kullanın. 23- Sofranızdan yeşil sebze ve meyveyi noksan etmeyin. 24- Kırmızı et yerine beyaz eti seçim edin. 25- Katı yağlar yerine, zeytinyağı kullanın. 26- Kızartma yerine ızgara buğulama, haşlama ya da fırında pişirme gibi usuller uygulayın. 27- Yağlı şekerli ve unlu pastane ve bakkaliye mahsullerinden kaçının. 28- Kuruyemiş sakatat şarküteri mahsulleri sos ve kremalardan uzak durun. 29- Dolaşımı yasakladığı ve oksijen oranını eksilttiği için sigara içmeyin. 30- Kumpaslı egzersiz yapmaya özen gösterin. 31- İdeal kiloda olduğunuz günlerinizdeki bir fotoğrafınızı buzdolabına yapıştırın. 32- Akşam yemeğini çok geç saatlerde yemeyin. 33- Selülitli bölgeye kesinlikle masaj yapın. 34- Çok süratli yemeyin. 35- Yediklerinizi kesinlikle anekdot edin. 36- Haftada bir gün tartılın. 37- Kendinizi çok neşelen ve asla umutsuzluğa kapılmayın.
Size verdiğimiz bu ipuçlarını takip ederseniz selülitsiz bir yaşam herzaman sürersiniz. Özellikle kış aylarında yediğimiz ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?