• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %0,31
 • ALTIN
  %0,75
 • BIST
  %3,14
Saç Dökülmesine Karşı Kullanılan İlaçlar ve Özellikleri

Saç Dökülmesine Karşı Kullanılan İlaçlar ve Özellikleri

Günümüzde saç dökülmesine karşı bir çok ilaç veya rehabilitasyon usulü bulunduğu halde her ilacın veya rehabilitasyonun saç yapısına değişik biçimde uygulanması kafaları azıcık karıştırabilir. Saç dökülmesine karşı kullanabileceğimiz ilaçların genel özellikleri şöyle olmalıdır; Çok güçlü içeriğiyle bir saç kökünde saç dökülme nedenleriyle çaba edebilmeli,saç kökünü yine canlandırabilecek kapasitede olmalı,damar gelişimini destekleyerek saç kökünün damarla buluşabilmesini […]

Günümüzde saç dökülmesine karşı bir çok ilaç veya rehabilitasyon usulü bulunduğu halde her ilacın veya rehabilitasyonun saç yapısına değişik biçimde uygulanması kafaları azıcık karıştırabilir. Saç dökülmesine karşı kullanabileceğimiz ilaçların genel özellikleri şöyle olmalıdır;
Çok güçlü içeriğiyle bir saç kökünde saç dökülme nedenleriyle çaba edebilmeli,saç kökünü yine canlandırabilecek kapasitede olmalı,damar gelişimini destekleyerek saç kökünün damarla buluşabilmesini sağlayabilmeli ve saç kökünün her zaman saç yapar kalmasını sağlayacak bir yöntem olmalı.
İçeriğinde adenozin gibi azeleik asit gibi üzüm çekirdeği özütü gibi çok güçlü faktör maddeler ile gerçekten çok güçlü saç kökünü gözetici,genlere ve hormonlara karşı gözetici nano teknolojik formülasyonlar saç gelişimini başlatabilirler,saç dökülmesini tamamen %100 durdurup yeni saç gelişimini başlatabilirler.

Saç Dökülmesine Karşı Kullanılan İlaçlar
1. SAW PALMETTO
Saç dökülmesine karşı piyasada satılan ilaçların yüzde 90’ının ana maddesi Saw Palmetto’dur. Saw Palmetto, erkeklerde DHT erkek tipi saç dökülmesine de neden olan erkeklik hormonu türevi- dehidrotestesteron oranlarını düşürerek prostata iyi geldiği aşinasından bir saç ilacı olarak da çok yakalanmıştır. Prostat rahatsızlıkları ve saç dökülmesi bir çok doğrultudan birbiriyle irtibatlı olduğundan Saw Palmetto bir çok herbalist tarafından saç dökülmesine karşı satışa sürülmüştür.
Saç dökülmesine karşı kullanılan Propecia Finasterid da aslen prostat ilacı olarak piyasaya sürülmüştü. Prostat hastaları, ilacın saç çıkarttığını farkedince saç dökülmesine karşı kullanılmaya başlandı.
Saw Palmetto da Propecia gibi, vücüdunuzda üretilen DHT oranlarını eksiltmeye destekçi olur. Ne varki, Propecia kadar tesirli olup olmayacağı tartışılır. Bu arada, Saw Palmetto’nun da yan tesirleri olduğu öğrenilmeli. Anne karnındaki bebeğe hasar verebileceğinden hamile bayanlar Saw palmetto dan uzak durmalıdır.
Bayanlardaki saç dökülmesine karşı pek işe yaramayabilir. Saw Palmetto’nun, ender de olsa bazı gidişatlarda kanamalara, idrara çıkmakta güçlüğe, prostat şişmesine ve idrarda kanlanmaya yol açtığı öğrenilmektedir.
2. ISIRGAN OTU
Bildiğimiz ısırgan otu da, piyasadaki bir çok natürel saç ilacının içinde bulunur. Erkeklik hormonu testosteron’un erkek tipi saç dökülmesine neden olan dehidrotestosterona DHT çeviren 5-Alfa-Reduktase enzimini bloke etmeye destekçi olur.
Isırgan otu, bazı herbalistler tarafından Saw Palmetto’dan da daha güçlü bir DHT-blokeri olarak kabul edilir. Ne varki, ısırgan otu da saw palmetto gibi bazı ilaçlarla ters etkileşim yapabilir. Tansiyon ilaçları, diyabet ilaçları veya serinkanlılaştırıcı ilaç kullanıyorsanız ısırgan otu almadan kesinlikle hekiminize müracaat etin Ancak Saw Palmetto dan değişik olarak, saç dökülmesinden muzdarip bayanlar da ısırgan otlu saç ilaçları kullanabilirlar.
3. DONG QUAI Çin Melek Otu
Don Quai de bir başka DHT blokeridir. Testosteronu DHT’ye dönüştüren androjen-reseptor bölgeleri bloke eden fitoestrojenler kapsar.
Erkek tipi saç dökülmesine neden olan DHT’yi bloke ettiği için çoğunluk saç dökülmesini de durdurduğuna inanıyor.
Don Quai de hem erkekler hem bayanlar tarafından kullanılabilir. Don Quai ile ısırgan otunu karıştırırsanız, piyasadaki çoğu saç ilacından daha tesirli bir karışım elde edebilirsiniz.
Yukarıyadaki üç maddeyi birleştirirseniz, çok daha makul bir maliyete olası olan en iyi saç dökülmesi ilacını elde etmiş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?