• DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %0,38
 • ALTIN
  %0,39
 • BIST
  %-1,07
Selülit Sorununa Son Veren Yöntemler

Selülit Sorununa Son Veren Yöntemler

Selülit ün-ı diğer portakal kabuğu görüntüsü yaz geldiğinde daha büyük bir mesele haline geliyor. Mesele büyüyünce çözüm seçenekleri de çoğalıyor. Piyasaya her hafta yeni bir selülit kremi çıkıyor. Neredeyse hoşluk merkezlerinin hepsinde selülite iyi gelen bir aygıt var. Kimi radyo frekans dalgalarıyla çalışıyor kimi mikro enjeksiyon yapıyor. Peki hangi alet ne taahhüt ediyor ve bütçeyi […]

Selülit ün-ı diğer portakal kabuğu görüntüsü yaz geldiğinde daha büyük bir mesele haline geliyor. Mesele büyüyünce çözüm seçenekleri de çoğalıyor.
Piyasaya her hafta yeni bir selülit kremi çıkıyor. Neredeyse hoşluk merkezlerinin hepsinde selülite iyi gelen bir aygıt var. Kimi radyo frekans dalgalarıyla çalışıyor kimi mikro enjeksiyon yapıyor. Peki hangi alet ne taahhüt ediyor ve bütçeyi ne kadar sallıyor?
Acoustic Wave Therapy AWT Ne taahhüt ediyor? Madonna’ın da kullandığı söylenen AWT ülkemize gelen en yeni selülit aygıtı. Şok dalgaları esasına sabrediyor. AWT ile sellülitin yanı gizeme bölgesel yağ aşırılıkları ve cilt gevşekliği meseleyi de çözüm bulunuyor.
Ne netice veriyor? Rehabilitasyon, haftada iki defa olmak şartıyla, toplam üç hafta. Araştırmalar, rehabilitasyon sonrasında kandaki serbest yağ asitlerinin ve gliserolün anlık olarak çoğaldığını, başka bir deyişle yağ dokusunun ufalandığını gösteriyor. Üçüncü ayın sonunada cilt elastikiyetindeki çoğalış yüzde 71.6 ‘ı buluyor. Seans sırasında karıncalanma hissi oluyor.
Maliyeti ne kadar? Seansı 300 dolar. Sekizlik koli alınırsa daha ekonomik olabiliyor.
Tripollar Ne taahhüt ediyor? Radyofrekans dalgalarıyla, acısız bir biçimde cildi anında gererek, yağ dokusunu eksiltiyor. Enerji 3 ayrı uç arasında kesintisiz gezerek cilt hücrelerini ve içindeki su moleküllerini harekete geçiriyor ve sıkılaştırıyor. Cilt ve cilt altına verilen radyo kısa dalgaları kolajen dokusunu artırdığı gibi yağ dokusunu da eksiltiyor. Uygulama esnasında asap ve damarlarda rastgele bir hasar alana gelmiyor.

Ne netice veriyor? Yalnızca cilt altındaki yağ dokusunu ısıttığı için her yaş ve cilt tipinden erkek ve bayana uygulanabiliyor. Surata yapılan uygulamalarda seanslar takribî 10-15, bedende ise 30-45 dakika sürüyor. Daha kalıcı tesir için, bir hafta ara ile 6-8 kere yinelenmesi öneriliyor. Uygulamadan hemen sonra ciltte hafif bir kızarma ve sıcaklık hissi alana geliyor.
Maliyeti ne kadar? Seansı 150 dolar. Sekiz seanslık koliler indirimli.
Lpg Cellu M6keymodule Ne taahhüt ediyor? LPG uygulanan bölgelerde kan dolaşımını, lenfatik dolaşımı, dokulardaki metabolik atıkların bedenden çıkışını artırıyor, fibroz byeminleri serbestleştirip tene elastiklik kazandırıyor. Tenden, adaleye kadar tüm cilt altı dokularını yine şekillendiriyor.
Ne netice veriyor? Rehabilitasyon süreci şahsa göre, 10-20 seans arasında değişiyor. Rehabilitasyon sırasında her hasta özel uygulama çorabı giyiyor. LPG endermoloji rehabilitasyonu tamamen ağrısız olmasının yanı gizeme hastada stres eksiltici ve hafifletici tesirlere sahip. Her seansta uygulama 35 dakika sürüyor.
Maliyeti ne kadar? 15 seanslık koli program maliyeti 750 YTL.
Radyo Frekans Ne taahhüt ediyor? Radyo frekans dalgalarıyla çalışan makine bedende zayıflama, derleme, sıkılaşmaya yol açıyor. Selülit görünümünü eksiltiyor. Hücrelerin çevresindeki dokulara ve dış tene netlikle hasar vermiyor.
Ne netice veriyor? 15 seansta vasati iki beden incelme sağlıyor. Rehabilitasyon sırasında bedende hafif bir karıncalanma hissi oluyor.
Maliyeti ne kadar? 15 seanslık koli 1470 YTL. Her seans yarım saat sürüyor.
Beautytek Ne taahhüt ediyor? Göğüslerin daha dik, poponun selülitsiz görünmesini bisturisiz sağlıyor.
Ne netice veriyor? 45 dakikalık, 6 – 12 seans. Refresh Clinic�e seanslar 30 – 60 dakika arasında. Haftada 2 seans yeterli. 12 seans sonunda resim üstünde karşılaştırma yapılıyor, rehabilitasyonun aktifliği araştırılıyor. Kalıcılık için ayda 1 seans öneriliyor.
Maliyeti ne kadar? Tüm bölgeler için, 12 seanslık koli programın maliyeti 850 YTL.
Mezoterapi Ne taahhüt ediyor? Mezoterapi rehabilitasyonu, bölgesel incelme ve sıkılaşmada tesirli. Cilt altına özel ince iğnelerle dolaşım tertip edici, yağ yakıcı, ilaç kombinasyonlu enjeksiyon prensibine dayalı. Dünya’a 1952 senesinden beri uygulanıyor. Cilt altına ince iğnelerle dolaşım tertip edici ve yağ yakıcı bir ilaç kokteylinin enjekte edilmesi prensibine dayanıyor.
Ne netice veriyor? Bel, basen, kalça, bacak, karın, omuz, kol gibi yağ dokusunun aşırıca biriktiği her yere uygulanabiliyor. 6-12 seans neticesinde, ayda vasati 1-2 beden incelme sağlıyor. Seanslar 10-15 dakika. Uygulama esnasında ağrı kesici krem ve spreylerin kullanımı ile acı sezilmiyor.
Maliyeti ne kadar? Seansı 120 YTL.
Maliyetler İstanbul’a bu operasyonları yapan merkezlerden alınmıştır.
Selülit içeceği de var Nestle beslenme araştırmaları ve Loreal cildiye araştırmaları neticeyi geliştirilen cildin kapitone görünümünü içeriden düzenlemeye müteveccih yiyecek yardımı inneov, suda eritilerek meşrubat haline getirilen çilek tadında bir pudra. Ürün derinlemesine işlemiş selüliti düzenlemek için drenaj-boşaltma tesiri ve cildi tekerrür yapılandırma özelliğiyle selülitin iki kaynağını birden hedef alıyor. Günde 2 defa, yemek sırasında büyük bir bardak suda eritilerek içilmektedir.
Hangi krem ne işe yarıyor?
Stendhal Recette M. Menu Minceur: Anti-aging özellikli inceltici bakım ürünü yağ depolanmasını engelelliyor ve daha evvelden oluşmuş portakal görünümünü eksiltiyor.
Murat Firm and Tone Serum: Cilt sıkılığını ve elastikiyetini çoğaldırarak cildin görünümünü yüzde 80 iyileştirmeye, selülit görünümünü yüzde 69 eksiltmeye destekçi olduğu muayenehane çalışmalarla kanıtlanmış. Selülit rehabilitasyonunda çığır açan serum kapsadığı, liposom kapsülleri ile etkin maddelerin cilde daha tesirli bir biçimde nüfuz etmesini sağladığı için çatlak rehabilitasyonunda da tesirli.
Loreal Perfect Slim Pro: Yerleşmiş selülite karşı ilk yağ bölücü rehabilitasyon. 15 günde yine şekillenmiş bir beden iddiasında. Kremin kendinden masaj başlığı var. Drenaj tesiriyle bedeninizi yine şekillendiriyor. Portakal görünümünü eksiltiyor. Maliyeti 25 YTL.
The Body Shop Body Focus Cellulite Serum: Amino asit, kafein, B ve C vitamini kapsayan ürün etkin ve natürel bir karışımdan oluşuyor. Aynı zamanda içeriğinde cildi stresten gözeten natürel nem bariyeri var. Hem inceltiyor hem selülitleri eksiltiyor.
Oht Peptide 3 Sıkılaştırıcı Köpük: Selülit kremlerinin en pahalısı olan ürün efervesan özelliği ile öbürlerinden değişik. Çözünürlüğü çok yüksek. Köpük olduğu için geniş bir alana dağılıyor, cildin en alt tabakalarında bile süratli emilim sağlıyor. Bir ayda selülitlerde gözle görünür bir eksilme oluyor.
Dior Bikini Cellulite-Diet: Ultra fresh ve ince yapıdaki ürünnam en ehemmiyetli özelliği masaja gerek kalmadan uygulanması. Sürüyorsunuz, çıkıyorsunuz.
Vichy Lipocure: Masaja gerek kalmadan uygulanıyor. İki haftalık bir kürle selülite karşı tesirli olduğu belirtiliyor. 14 günde sualin büyük bir bvefatını çözüyor.
Nivea Body Good-Bye Cellulite: Jel-krem kıvamındaki yöntemi ile cilde basitçe uygulanırken, aynı zamanda ferahlatma tesiri yaratarak kan dolaşımını da süratlendiriyor. Selülitler dört haftada eksilmeye başlıyor.
Hürriyet, Sibel Arna

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?