• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,37
 • BIST
  %-1,07
Solaryuma Girmenin Zararları

Solaryuma Girmenin Zararları

Bembeyaz bir deriyle plajda gezmek istemeyenler şu günlerde soluğu solaryum merkezlerinde alıyor. Peki bronz bir deriye sahip olmak isterken sizi bekleyen risklere hazırlıklı mısınız?Suni ultraviyole ışın üreten solaryum bronz derinin yanı gizeme muhtelif hastalıklara pozitif katkı sağlarken, ehil olmayan şuursuz ellerde cilt kanserine zemin hazırlayabiliyor.Bembeyaz bir deriyle plajda gezmek istemeyenler şu günlerde soluğu solaryum merkezlerinde […]

Bembeyaz bir deriyle plajda gezmek istemeyenler şu günlerde soluğu solaryum merkezlerinde alıyor. Peki bronz bir deriye sahip olmak isterken sizi bekleyen risklere hazırlıklı mısınız?
Suni ultraviyole ışın üreten solaryum bronz derinin yanı gizeme muhtelif hastalıklara pozitif katkı sağlarken, ehil olmayan şuursuz ellerde cilt kanserine zemin hazırlayabiliyor.
Bembeyaz bir deriyle plajda gezmek istemeyenler şu günlerde soluğu solaryum merkezlerinde alıyor. Suni ultraviyole UV ışını üreten solaryum bronz derinin sürükleyiciliği yanında iltihaplı sivilceyi iyileştirmesi, sedef hastalığını pozitif etkilemesi, nezleyi önlemesi doğrultuları ile şahısları cezbetse de, hasarlarının öğrenilmesinde fayda var.

Hasarlarını eksiltin Ultraviyole ışınlarının hasarlarının üst seviyeye eriştiği son senelerde cildimizi koruma lüzumluluğumuz çoğalmışken, aynı ışınları suni olarak yollayan solaryum, yanık izleri, tenin erken ihtiyarlaması, bağışıklık sistemini zayıflatması ve en ehemmiyetlisi cilt kanserine zemin hazırlaması istikameti ile dikkatli uygulamalar gerektiren hizmetler arasında yerini almıştır. Tüm bu hasarlarına karşın yeniden de solaryuma girmek istiyorsanız, hasarlarını eksiltmeye özen göstermelisiniz. Öncelikli olarak, dikkat etkeniz gereken en ehemmiyetli şey, kesinlikle hekim hakimiyeti altında, hijyenik bir civarda bu hizmeti almanızdır.
Yapılması gerekenler Ayrıca, seanslardan evvel test yaptırıp, bu test neticelerine göre vakit ve seansların tanımlanması gerekir. Aynı haftada üç defadan fazla, aynı gün ikinci kere netlikle solaryuma girilmemeli. En ehemmiyetli mevzulardan bir tanesi de, netlikle solaryumdan evvel bedendeki tüm kozmetik maddelerinin arınılması gerektiği. Aksi halde alerjik tepkinler alana gelebilir. Öte yandan solaryumdan evvel ışığa hassasiyet yaratabilecek olan ilaçları almaktan sakınmalı, kullanılan rastgele bir ilaç varsa, kesinlikle prospektüsü okunmalı. içki içtikten, ağda, cilt bakımı, kalıcı makyaj ve lazer gibi uygulamalar yaptırdıktan sonra da solaryuma girilmemesi öneriliyor. Minik çocukların derileri ultraviyole ışınlarından daha fazla etkilendiği için, 16 yaşından evvel netlikle solaryuma girilmemesi nasihat ediliyor.
Gebelikte mahzurlu Solaryumun gebelikte kullanımı hakkında yeterli bilimsel araştırma yapılmamış olsa da, eldeki bilgilerle, bebeğin gelişiminde negatif tesirleri olabileceği belirtiliyor.
Gebelikte pigment yapıcı melanositleri uyaran hormon seviyelerinin daha da çoğaldığı, anne adayının cildinin duyarlılaştığı ifade ediliyor. Bebeklerde de, folik asit noksanlığına neden olduğu düşünülüyor. Kısaca, gebelikte solaryuma girerek, kendi cildinizi ve bebeği tehlikeye atmamalısınız.

Yafta solaryuma girmenin hasarları solaryuma girmenin verimleri solaryumla brozlaşmak hasarlı mı solaryumun verimleri solaryumun hasarları Suni ultraviyole ışını gebelikte solaryuma girmek hasarlı mı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?