• DOLAR
  %0,27
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %-0,23
 • BIST
  %-1,35
Yağlı Ciltler İçin Teklifler

Yağlı Ciltler İçin Teklifler

Yağlı ciltler herzaman sivilce yaradılışına neden olmuştur. Bazı insanlardaki hormon bozukluğu bunun başlıca nedenlerindendir.Her cilt için ayrı bir bakım usulü vardır. Cilt bakımından hatasız bir netice elde etmek istiyorsanız öncelikle cildinize uygun bakımı doğru ve kumpaslı olarak yapmalısınız. Peki yağlı ciltlerin bakımı nasıl olur? İşte uzmanların önerileri… Bazı insanların genetik olarak yağlı cilde daha meyilli […]

Yağlı ciltler herzaman sivilce yaradılışına neden olmuştur. Bazı insanlardaki hormon bozukluğu bunun başlıca nedenlerindendir.Her cilt için ayrı bir bakım usulü vardır. Cilt bakımından hatasız bir netice elde etmek istiyorsanız öncelikle cildinize uygun bakımı doğru ve kumpaslı olarak yapmalısınız. Peki yağlı ciltlerin bakımı nasıl olur? İşte uzmanların önerileri…

Bazı insanların genetik olarak yağlı cilde daha meyilli olduğu öğrenilen bir asıl. Bunun yanı gizeme hamile bayanlar, menopoza girenler ya da doğum hakimiyet hapı kullananlar özellikle yağlı cilt için kuşkulular listesinde yer alır.
Yağlı cilt, toz ve lekeleri içine mıknatıs gibi sürüklüyor, bu da süratlice artıp gözeneklerin tıkanmasına neden oluyor. Tıkanan gözenekler de iltihaplı sivilce, siyah noktalar ve öbür cilt hatalarına yol açıyor. HowStuffWorks adlı internet sitesi, iyi öğrenilen cilt bakımı efsanelerinin yanlışlarını ortaya çıkararak, yağlı cilde sahip şahıslar için nasihat listesi hazırladı. İşte yağlı cildinizi arınmanın 10 yolu:
1. Topikal bölgesel kremlere yönelin: Bir dizi topik krem, ciltteki yağı eksiltmek için yönteme ediliyor. Retinoid yenileyici kremler, A vitamini kapsayan krem ve sülfür kremleri fazla yağlı cilde sahip insanlar için reçetesiz satın alınabilecek alternatiflerden birkaçı.
2. Makul miktarda peeling uygulayın: Yulaf unu kapsayan peeling suları, özellikle yatıştırıcı tesire sahiptir, fazla yağı arınıp cildin daha iyi dengelenmesini sağlıyor. Haftada en fazla bir defa uygulanabilir.
3. Afaki ve sert rehabilitasyonlardan kaçının: Bir Hayli insan, surat bakımı ve microdermabrasion tekniği Ağaç kabuğu soyar gibi cildi zarifçe yine düzenliyor gibi rehabilitasyonlar aracılığıyla cilt bozukluklarından kurtulmak için günlük spalara akın ediyor. Ancak bunlar cildin yalnızca üst katmanını arınıyor.
4. Kil kullanın: Sık yapılan maskelerin faydalı olduğu efsanesine inanmayın. Ciltteki fazla yağdan, leke ve ölü cilt hücrelerinden kurtulmak için haftada yalnızca bir defa maske uygulayın. Kil maskeleri, kimyevi kapsayan ürünlerden daha hafiftir. Zira daha fazla natürel özelliğe sahiptir. Cildi arınmasının yanında, özellikle yağlı ciltlerde görülen geniş gözeneklerin küçülmesine takviyeci oluyor.
5. Uygun ölçüde ıslatıcı kullanın: Yağlı ve karma cilt tipleri için yağsız, balmumsuz ve lipidsiz ıslatıcılar nasihat ediliyor. Dimethicone cilde yumuşatan bir ürün ya da gliserin kapsayan ıslatıcılar, yoğun losyonlardan daha iyi netice veriyor.
6. Surat toniklerini ilgisizlik etmeyin: Toniğin emeli, cildin pH derecesini eksiltmek ve ciltteki lekeyi ve yağı yok etmektir. İnsanların büyük çoğunluğu, toniklerin cildi çok fazla kuruttuğunu belirterek, yalnızca haftada bir defa kullanıyor.
7. Ilık su kullanın: Su cildi çok fazla kurutur. Haşlanmış suyla suratınızı yıkamak istemeyeceğiniz gibi, soğuk su da yağı ve lekeyi cildinizden çok iyi çıkarmaz. Bu sebeple suyun uygun bir sıcaklığa gelmesini bekleyin. Sert bir biçimde cildi ovuşturmak, sürtmek olumsuz tesir yapar. Cildin lüzumlu yağlarını ceddir, yanma ve kabartılara neden olur. Dermatologlar, cildin günde en fazla 2 ya da 3 defa yıkanmasını öneriyor.
8. Dükkân dükkân gezin: Uzmanlar, ılımlı bir arınıcı ve cildinize uygun ıslatıcı almanızı öneriyor. Belki bunu bulmak için birkaç sınama yapmanız gerekebilir. İndirimli cilt arınma ürünlerinin kimileri, hakikatte daha pahalı markalı ürünler kadar tesirli olabiliyor. Zira kapsadıkları maddeler birbirine benziyor. Dermatologlar, yağlı cilde sahip insanlar için yağsız arınma ürünlerini nasihat ediyor.
9. Cildinizi içten arının: Uzmanlar, hangi besinlerin kabahatli olduğunu öğrenmeseler de, cildiniz üzerinde pozitif tesir yapacak bir hayli beslenme çeşidini öğreniyor. Limon ve kivi gibi 2 süper gıda, cildinizi daha pak yapar. Zira, yağlı cildin mümkün sebebi B5 ve B2 vitamini noksanlığıdır. Bunun yanında, bu vitaminler bakımından zengin olan kabuklu yemiş, bütün hububatlar ve fasulyeden daha fazla yemeye çalışın.
10. Cilt tipinizi doğru tanımlayın: Tesirli cilt arınma rejimi uygulamak için, cilt tipinin doğru tanımlaması için bir dermatoloğa gidin. İhtimalleriniz müsait değilse, cildinizin değerlendirmesini kendiniz yapabilirsiniz. Ya da eczanelerde bazı günlerde kurulan fiyatsız cilt tahlili günlerini kaçırmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?