• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,12
 • ALTIN
  %0,14
 • BIST
  %-0,65
Yaşlanmayı Protein İle Geciktirin

Yaşlanmayı Protein İle Geciktirin

Yeterince protein alınmazsa bedenimizin ihtiyarlama süreci süratlenir. Bunun önüne geçmek ise elinizde. Uzmanlar ihtiyarlamanın altında uyuyan sebepleri bulma arayışlarında, cildin ihtiyarlamasının temel ilacının hücre yenilenmesi olduğunu buldular. Hücre yenilenmesinin temel maddesi ise protein. Hücrelerimizin yapıtaşları aminoasitlerden oluşmaktadır. Protein hazmedilirken amino asitlere bölünerek hücrelerin kendilerini yenilemelerinde kullanılır. Yeterince protein alınmazsa bedenimizin ihtiyarlama süreci süratlenir. Bu basit […]

Yeterince protein alınmazsa bedenimizin ihtiyarlama süreci süratlenir. Bunun önüne geçmek ise elinizde.
Uzmanlar ihtiyarlamanın altında uyuyan sebepleri bulma arayışlarında, cildin ihtiyarlamasının temel ilacının hücre yenilenmesi olduğunu buldular. Hücre yenilenmesinin temel maddesi ise protein.
Hücrelerimizin yapıtaşları aminoasitlerden oluşmaktadır. Protein hazmedilirken amino asitlere bölünerek hücrelerin kendilerini yenilemelerinde kullanılır. Yeterince protein alınmazsa bedenimizin ihtiyarlama süreci süratlenir. Bu basit reel, beslenmeye bakışınızı gelecek öğünden başlayarak değiştirebilir.
En iyi protein alternatifleri * Bütün yağlı süt ve süt mahsullerinde ve kırmızı ette sığır, kuzu, dana dahil bol ölçüde asit bulunmaktadır, dolayısıyla hudutlu porsiyonlarda harcanmalıdır. Onun yerine, balık, yumurtanın beyazı, teni atanmış tavuk ve hindi göğsü seçim edilmelidir.

* Genç kalmanızı sağlayabilecek besinler arasında ilk sırayı balık alır. Her cinsten balık doymuşluk oranı düşük yağla yüksek nitelikte ve basitçe hazmedilen proteinlerin kaynağıdır. Balığı diğer protein kaynaklarından ayıran şey içinde bulunan yağ cinsi ve yağ asidi ölçüyüdür.
* Deniz mahsulleri besin açısından yoğundur. Dolayısıyla yüksek ölçüde protein ve ehemmiyetli oranlarda vitamin ve mineral kapsar. Doymuş yağ ve kalori oranları da yüksek değildir.
* Deniz mahsulleri temel aminoasitlerin tümünü sunan harikulade bir protein kaynağıdır. Deniz mahsullerinde bulunan protein basitçe hazmedilir. Bu açıdan her yaştan insan için harikulade bir besin kaynağı oluşturur.
* Deniz mahsulleri iyi bir B vitamini kaynağıdır. Sıhhatli gelişim ve büyüme için gereken kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, kükürt, florin, selenyum, bakır, çinko, iyot gibi temel mineralleri sağlar.
* Çoğu deniz mahsulündeki kolesterol seviyesi yüksek değildir. Balıktaki kolesterol oranı genellikle düşük olsa da kabuklu deniz hayvanlarında bu oran yükselebilir. Ancak kolesterol seviyesi yüksek olan kalamar gibi besilerde bile bu oran yumurtadakinden düşüktür.
* Deniz mahsullerinde çok az ölçüde yağ bulunur. Bunlar da ”iyi yağlar”dır. Deniz mahsullerindeki doymuş yağ oranı da ötekileriyle karşılaştırıldığında çok daha azdır.
* Yemeklerinizde kırmızı et yerine balığa yer vermekle toplam yağ ve doymuş yağ alımınızı kayda değer miktarda azaltabilirsiniz.

Yafta proteinin bulunduğu maddeler ihtiyarlamayı nasıl geciktirebilirim? ihtiyarlamayı geciktirmenin yolları cildinizin yenilenmesi için protein cilt yenileme cilt nasıl yenilenir Sıhhatli Beslenme

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?