• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %0,31
 • ALTIN
  %0,75
 • BIST
  %3,14
Genç Görünmek İsteyenlere Özel Gençlik Makyajı

Genç Görünmek İsteyenlere Özel Gençlik Makyajı

Her hoş kızın birgün yaşlılığı vardır elbet. Bayanlarımız makyaj yaparken kendini daha önceki haline getirmek için bir mücadele gösterirki aman yarabbim. Bizler bu gayreti azıcıkta olsa pratik hale getirerek siz kullanıcılarımızla paylaşıyoruz. Cildinizin yaşınızı ele vermeni istemiyorsanız bazı makyaj tekniklerinden faydalanarak cildinizin genç ve hoş görünmesini istiyorsanız bu makyaj şikelerinden dayanak alabilirsiniz. artikbumoda.com.tr’den Gençleştiren Makyaj […]

Her hoş kızın birgün yaşlılığı vardır elbet. Bayanlarımız makyaj yaparken kendini daha önceki haline getirmek için bir mücadele gösterirki aman yarabbim. Bizler bu gayreti azıcıkta olsa pratik hale getirerek siz kullanıcılarımızla paylaşıyoruz. Cildinizin yaşınızı ele vermeni istemiyorsanız bazı makyaj tekniklerinden faydalanarak cildinizin genç ve hoş görünmesini istiyorsanız bu makyaj şikelerinden dayanak alabilirsiniz. artikbumoda.com.tr’den Gençleştiren Makyaj Hileleri
Doğru allık ile daha ince bir surat, Pembe ve kayısı tonlarındaki allıklar sizi daha zinde ve dinç gösterir. Fakat allığınızı elmacık kemiklerinin altına sürmemeye dikkat edin. Zira çökük yanaklar sizi daha yaşlı gösterir. Genç görünmek için kendinizi elma yanaklı yapmalısınız. Tabi ki abartmadan! Allığı nereye sürmeniz gerektiğini öğrenmiyorsanız, aynanın önüne geçin ve tebessümün. Yanaklarınızın öne çıkan kısmına hafif darbelerle allığı sürün.
Kaşlarınızı öne çıkarın Sarışın veya kumralsanız kaş kalemi ile kaşlarınızın üzerinden geçin. Sonra kalemle boyadığınız yeri pamuklu çubuk desteğiyle hafifçe dağıtın. Son olarak kaşlarınızı fırçalayın. Şayet kaş fırçanız yoksa bunun için diş fırçası kullanabilirsiniz. Saydam rimellerde bu mevzuda çok işe verimler. Kuru diş fırçasının üzerine sprey sıkın ve kaşlarınızı fırçalayın. Böylece keskin kaşlar suratınızı daha ince gösterecek ve dikkatleri gözlerinize toplayacaktır.
Sarih renkli farlar seçim edin Canlı renk farlar kullanmaktan kaçının. Misalin fildişi, vanilya veya sütlü kahve gibi renkler seçim edebilirsiniz. Bu sayede kaşlarınız daha kalkık ve gözleriniz daha büyük görünecektir. Kahverengi farı göz kapağınızın dış köşesine sürdükten sonra aplikatör ile farı içe doğru yayın ve yukarıya doğru dağıtın. Kaşlarınızın altına ise yalnızca sarih renkli bir far kullanın. Ayrıca kahverengi far göz kenarlarınızda bulunan şişlikleri, hatta nezaret torbalarınızı kamufle eder. Zira koyu renklerin kullanıldığı alanlar daha az göze çarpar.
Dudak kalemi koşul Yaş ilerledikçe dudaklar incelir ve kenarlarında ince çizgiler belirmeye başlar. Yaşlılığı emin eden böyle bir görüntüden kurtulmak için ilk yapmanız gereken dudak kalemi ile dudaklarınızın kenarlarına çerçeve çizmeniz. Böylece dudak boyasınızın taşmasını da yasaklamış olursunuz. Dudak kaleminde seçim edeceğiniz renkler pembe veya turuncu tonlarında olmalı. Genç bir görüntü için evvel dudaklarınıza pudra sürün. Bu dudak boyasının ömrünü uzatacaktır. Sonra dudak boyasınızı ve en son da parlatıcınızı sürün.
Gıdınızı kamufle edin Çenenizin sivri ucuna parlak pudra sürün. Böylece çenenizi öne çıkarırsınız ve gıdınız ikinci tasarıda kalır. Aynı biçimde şayet çeneniz çok içeride kalıyorsa, çenenizin altına bir ton koyu pudra sürerek o bölgenin çökük görünmesini sağlarsınız. Böylece çeneniz azıcık daha ön tasarıya çıkmış olur. Suratınızın kalan kısmına ise deri renginize uygun makyaj yapın.
Perçem çok iyi kapatır! Şayet alnınızda buruşukluklar aşikarlaştıysa, azıcık kakülün hiç mahzuru olmaz. Perçem hem sizi daha genç gösterir, hem de buruşuklukları gizler.
Fondöten tercihi Piyasaya yeni çıkan fondötenlerin bir çoğunda lifting özelliği bulunuyor. Bu tip fondötenlerin suratı sıkılaştırma özelliği olduğundan, cildiniz daha derli toplu görünecektir.
Renkli göz kalemini unutun Göz altlarınızda ve göz etrafınızda buruşukluklar çok aşikarlaştıysa, yeşil ve mor gibi canlı renkteki göz kalemini alt kirpik diplerinize uygulamayın. Bu stil dikkat çekici renkler, alakayı o tarafa daha çok çeker.
Toz pudra çizgileri vurgular Genç ciltler daha nemli olduğu için toz pudrayla çok iyi geçim sağlarlar. Fakat cildinizde ilk buruşukluklar belirmeye başladıysa ve kuru bir cildiniz varsa toz pudra kullanmayın. Zira cildiniz pudrayı yüzeyine vazgeçer ve pudranın toz yapısı buruşuklukları daha çok vurgular. En iyisi nem veren renkli ıslatıcılar kullanmak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?