• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,30
 • ALTIN
  %0,35
 • BIST
  %-1,07
Cilt Kirlerinden Nasıl Kurtulabilirim ?

Cilt Kirlerinden Nasıl Kurtulabilirim ?

Işıl ışıl parlayan, gergin ve pürüzsüz bir cilt için en pahalı olanları değil, cilt tipine uygun cinsi seçmeye özen gösterin. Unutmayın! Doğru bir bakımla ve doğru mahsullerle hayalinizdeki cilde kavuşabilirsiniz. Olağan cilt Görünümü transparan nem ve yağ gidişatı balanslı, gözenekler kapalı ve pürüzsüz bir cilt tipidir.Kullanılabilecek mahsullerKrem veya süt  tipi arınıcı oranı  olağan tonik, hafif bir ıslatıcı […]

Işıl ışıl parlayan, gergin ve pürüzsüz bir cilt için en pahalı olanları değil, cilt tipine uygun cinsi seçmeye özen gösterin. Unutmayın! Doğru bir bakımla ve doğru mahsullerle hayalinizdeki cilde kavuşabilirsiniz. Olağan cilt Görünümü transparan nem ve yağ gidişatı balanslı, gözenekler kapalı ve pürüzsüz bir cilt tipidir.
Kullanılabilecek mahsuller
Krem veya süt  tipi arınıcı oranı  olağan tonik, hafif bir ıslatıcı ve peeling krem.
Kuru cilt
Görünümü mat, yağ salgılaması basmakalıpın altında ve nem oranı düşük bir cilt tipidir.. gözenekler küçük ve kapalıdır.
Kullanılabilecek mahsuller
Krem veya süt  tipi arınıcı, içkisiz tonik, yoğun bir ıslatıcı, nem ve yağ ambar edici maskeler, peeling krem.
Karma cilt
T bölgesi yağlı, yanaklar ve göz etrafı daha olağan ve kurudur. Nemsizlik söz mevzusu olabilir.  Yağlı kısımlarda gözenekler sarih olabilir.  Yağlı kısımlarda gözenekler sarih olabilir, siyah nokta ve sivilce görülebilir.  Öbür bölgelerde gözenekler kapalıdır.
Kullanılabilecek mahsuller
Süt ve jel tipi arınıcı, içki oranı düşük tonik, cildin lüzumuna göre ıslatıcı, arınıcı, sıkılaştırıcı maskeler, peeling krem.
Duyarlı cilt
Deri, damarları gösterecek kadar incelmiştir. Kızaran, kaşınan  dalga dalga olan  ve yanan bir cilt cinsidir. Makûs şartlara hemen tepkin gösterir. Susuz ve çok gerilen ciltlerdendir.
Kullanılabilecek mahsuller
Süt stili arınıcı, içkisiz tonik ve hassasiyet giderici bakım kremi.
Yağlı cilt
Görünümü parlak ve yağlıdır. Gözeneklerinin içi dolu ve sarih siyah noktalı sivilceye müsait cilt tipidir.
Problemsiz yağlı cilt
Cilt parlak, nem oranı olağan, gözenekler sarih ve içleri genellikle siyah noktalıdır.
Kullanılabilecek mahsuller
Jel tipi arınıcı, içkili tonik, çok hafif ıslatıcı, arınıcı, sıkılaştırıcı maskeler ve peeling krem.
Yağlı duyarlı ciltler
Cilt yağlı olmasına karşın nemsizdir. Geniş gözenekler boş da olabilir.  Derim hassasiyetle bağlı hafif kırmızıdır; pul pul kalkabilir.
Kullanılabilecek mahsuller
Süt tipi arınıcı, içkisiz tonik, çok hafif ıslatıcı, hassaiyet giderici kremler, pomatlar, hassasiyet giderici ve yağ dengeleyici maskeler.
Sivilceli – iltihaplı sivilceli yağlı cilt
Yağ salgısı basmakalıpın üstünde olduğundan kesintisiz parlayan bir cilttir. Sivilce, iltihaplı sivilce ve siyah noktalar yoğundur. Gözenekler genişlemiş ve içleri dolmuştur. Nem oranı normaldir.
Kullanılabilecek mahsuller
İltihaplı Sivilce, kesinlikle bir dermatolog teftişinde, medikal olarak rehabilitasyon edilmelidir. Medikal rehabilitasyona ek olarak günlük bakımda verilebilecek mahsuller; sabun veya jel tipi arınıcı , içki oranı yüksek tonik, çok hafif ıslatıcı, arınıcı ve sıkılaştırıcı maskeler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?