• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,00
 • ALTIN
  %0,04
 • BIST
  %0,68
Parlak ve Canlı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Parlak ve Canlı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Sabahları ya da akşamları bakım yapmaya başlamadan evvel suratımızı iyice arınmamız gerekiyor. Cildin pak olması aynı zamanda duru ve hoş bir derinin de habercisidir. Cildinizi yalnızca arınmak yeterli değildir. Cildin, sivilce ve siyah noktaların yaradılışına neden olan günün ağırlığından kurtulması da gerekiyor. Fazla su ve sabun cildin kurumasına ve cilt yüzeyinde hassasiyet oluşmasına neden olur. […]

Sabahları ya da akşamları bakım yapmaya başlamadan evvel suratımızı iyice arınmamız gerekiyor. Cildin pak olması aynı zamanda duru ve hoş bir derinin de habercisidir.
Cildinizi yalnızca arınmak yeterli değildir. Cildin, sivilce ve siyah noktaların yaradılışına neden olan günün ağırlığından kurtulması da gerekiyor.
Fazla su ve sabun cildin kurumasına ve cilt yüzeyinde hassasiyet oluşmasına neden olur. Dermatologlara göre sabun, bileşiminde yağ bulunduğu için gözenekleri bile tıkayabiliyor. Sizin için şayet cildiniz yeterince kıymetliyse elinizi ananesel sabunlardan sürüklemenin zamanı geldi demektir.

Cilt tipine göre paklik nasıl yapılmalı?
Klasik ve kuru ciltler için paklik teklifleri: Bu cilt tipi için süt formundaki ürünler öneriliyor. Alıngan arınıcılar cildi makyajdan temizletirken bakımını yapar ve cilt için zorunlu yağların yeniden ciltte kalmasına neden olur. Makyajın arınılmasından sonra yüzeydeki fazla yağın alınması için yeniden içkisiz tonikler kullanılması uygun olur. Klasik ve kuru ciltlerin paklik sırasında su kullanması mahzurlu. Bu surattan cildi canlandırmak ve tazelik kazandırmak için soğuk su yerine serinletici surat tonikleri kullanmanız yerinde olacaktır.
Klasik ya da kuru cildinizin derinlemesine pakliği için suratınıza haftada bir defa peeling uygulayın. Bu, gözeneklerin arınılmasını ve derinizin sıhhatle parlamasını sağlayan en tesirli yollardan biridir.
Yağlı ve karma ciltler için paklik teklifleri: Şayet bu tip bir cilt tipine sahip iseniz yapmanız gereken ilk kural pakliktir… Her ürün, jel ya da köpük vs. kullandığınızda bu ürünlerin suyla arınılması sırasında ciltteki yağ bezlerini harekete geçiriyor, bu da cildin soluk ve mat görünmesine neden oluyor. Paklik sırasında yapmanız gereken cilde evvel tonik uygulayıp ardından cildin bakımını hakikatleştirmektir. Yağlı ciltlerde ise ölü tenleri cilt yüzeyinden arınmak için haftada en az bir defa peeling uygulanma; kuru ciltlerde de yalnızca iki haftada bir derinlemesine paklik yapılması yeterli olmaktadır.

Yafta Cilt Bakımı Günlük Cilt Bakımı cilt cildin pak olması canlı bir cilt için teklifler canlı ve parlak bir cilt için neler yapılmalı? yağlı ciltler karma ciltler cilt tiplerine göre paklik kuralları klasik cilt kuru ciltler kuru ciltler için bakım teklifleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?