• DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %-1,21
Surat ve Göz Biçiminize Göre Makyaj Tarifleri

Surat ve Göz Biçiminize Göre Makyaj Tarifleri

Kadının hoşluğunu ön tasarıya çıkartan ve biz bayanların olmazsa olmazı olan makyajınızı, surat ve göz biçiminize göre yapmanızı öneri ediyoruz. Neden mi; zira daha da hoş olacaksınız ve tam gözler üzerinizde olacak. Bu alakadan sizde bunalacaksınız ama kendi isteğinizle tüm gözleri üzerinize sürükleyeceksiniz. Hemen bir nazar boncuğu takmanız nasihati ile : Uzak gözler: Birbirinden uzak […]

Kadının hoşluğunu ön tasarıya çıkartan ve biz bayanların olmazsa olmazı olan makyajınızı, surat ve göz biçiminize göre yapmanızı öneri ediyoruz. Neden mi; zira daha da hoş olacaksınız ve tam gözler üzerinizde olacak. Bu alakadan sizde bunalacaksınız ama kendi isteğinizle tüm gözleri üzerinize sürükleyeceksiniz. Hemen bir nazar boncuğu takmanız nasihati ile :
Uzak gözler:
Birbirinden uzak gözlere sahipseniz gölgelendirmeyi far kullanarak gözkapağınızın kıvrımından burnunuza doğru yapmanız gerekir. Burun kökünüzden kaşlarınıza doğru yapılan gölgelendirme birbirine uzak gözlerinizi yakınlaştıracak ve daha derin bakışlar elde etmenizi sağlayacaktır. Üst ve alt kirpiklere yoğun maskara sürebilirsiniz.
Yakın gözler:
Göz pınarından göz kapağının ortasına kadar sarih renk göz farı kullanın. Eyelinerı gözkapağının ortasından gözün dış ucuna doğru sürün ve dağıtın. Eyelinerın göz pınarına yakın sürülmesi gözleri daha da yakınlaştıracağından seçim edilmemelidir. Maskarayı ise gözün yalnızca dış ucundaki kirpiklere sürün.
Düşük gözler:
Bu cins göz tipinde genelde gözün yalnızca kapak kısmına yoğunlaşılır. Gölgelendirme yukarıya ve dışa doğru yapılır. Göz altına kalem veya maskara sürülmesi seçim edilmemelidir. Yalnızca üst kirpiklere maskara sürülmeli ve orta koyuluktaki far göz pınarından kaşa doğru kullanılmalıdır.

Kocaman gözler:
Koyu renkleri seçim edebilirsiniz. Alt kirpik dibine koyu renk bir kalem kullandığında gözler kısık gözükür ve dolayısıyla küçülür. Ama kocaman göz her zaman avantajlıdır. Günlük makyaj için naturel tonlarda bir far uyguladıktan sonra göz kalemini ince bir çizgi biçiminde alt kirpik dibine sürebilirsiniz. Siyah renkteki kıvırıcı özellikli maskara uygulayıp makyajı tamamlayabilirsiniz.
Çıkık gözler:
Göz kapağını koyu renk far ile gölgelendirerek kaşa doğru açılan bir renk oluşturun. Eyelinerı göz üstüne kalın biçimde sürün.
Ufak gözler:
Beyaz göz kalemini göz içine sürerek ufak gözleri büyük gösterebilirsiniz. Gözün dış kısımlarına koyu renk gölgelendirme yapılarak göz geliştirilir. Alt ve üst kirpiğe yoğun biçimde maskara sürülür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?